Derya Baybak Bebek Örgü Modelleri

Yaz aylarının sonuna gelmeye yaklaştığımız bu günlerde kış hazırlıkları başlamış, yazlıklar yavaştan rafa kaldırılarak kışlık kazaklar, atkı ve bereler dolaplara yerleştirilmeye başlanmıştır. Bu kış hazırlıklarının yanında ev hanımlarının ördüğü değişik örgü modelleri de yer almaktadır. Kış aylarında bebekleri soğuklardan korumak için onlara uygun örgü çeşitlerini örmeye başlayan hanımların tercihi Derya Baykal bebek örgü modellerinden yana oluyor.

 Derya Baykal örgü modelleri arasında en çok tercih edilen modeller ise bere ve yelek modelleri oluyor. Bu yelek ve berelerin yapımı oldukça kolay olmaktadır. Hanımlar kız çocukları için bere yapımında çilek bere modelini kullanıyor. Bere yapımına başlarken ilk olarak 5 zincir çekilip katıyorsunuz. 18 tane ikili tırabzan yapıyorsunuz. İkinci sırada her ilmeğe çift batırarak 3. Sırada 1 ilmeğe tek, 1 ilmeğe çift batıyorsunuz ve ikili tırabzan yapıyorsunuz. Aralarda arttırarak 12 sıra örüyorsunuz. Yeşil iple 3 sıra olacak şekilde ikili tırabzan yapıyorsunuz. Üçüncü sıradan sonra yaptığınız örgünün ters tarafından her ilmeğe tek batarak 4 sık iğne yapıyorsunuz. 8 zincir çekip örgünün düz tarafını döndürüyorsunuz. Sok sık iğneye tutturuyorsunuz. Tekrar ters tarafını çevirdikten sonra 8 tane ikili tırabzan yapıyorsunuz, tepeden kırmızı ve yeşil ipin birleştiği yere sık iğne ile tutturulur. 1 zincir çekilir, 8 ikili tırabzan yapılarak aşağıya iniyorsunuz. 3 ilmek atlayıp 4. İlmeğe sık iğne tutturuyorsunuz, örgünün ters tarafını çevirerek her ilmeğe tek batarak 4 sık iğne yapıyor ve 8 incir çekiyorsunuz. Örgünün düz tarafını çevirip tekrar ters tarafını çeviriyorsunuz. 3 zincir çekip 1 tane ikili tırabzan yapıyorsunuz.

İlmeği tığdan çıkarıp yandaki dilimin alttan ikinci ilmeğin içinden tığla batarak boşta kalan ilmeği çekiyorsunuz. 6 ikili tırabzan yaparak önceki dilimdeki işlemleri yapıyorsunuz. Sıra bitene kadar yapılır. 4 sık sıra yapılıp bere tamamlanır. Aynı modeli daha sade renkler ile yaparak erkek çocuklarınızda da kullanabilirsiniz. Derya Baykal bebek örgü modellerinin yapımı son derece kolaydır. Sizlerde bu kolay modellerden birini seçerek kış aylarında bebeklerinizin üşümesini kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ