Örgü yetişkin erkek hırka modeli yapılışı anlatımlı

Örgü yetişkin erkek hırka modeli yapılı anlatımlı görselliği güzel olan yapılışı yazlı anlatımlı olarak siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Örgü bayan yetişkin modellerine sayfamızda bulabilirsiniz. Yazımızdaki linke tıklayarak örgü modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Örgü hırka erkek modelleri sayfamızda geniş örnek içeriğine sahiptir. Modelleri inceleyerek size uygun modeli bulabilirsiniz. Video anlatımlı birçok örgü modelini de bulabilirsiniz. Farklı örgü modelleri birçok kitleye hitap eden örgü çalışmalarımız sayfamızda bulabilirsiniz.

Örgü modelleri, örgü hırka modeli, hırka, yetişkin örgü modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımı içerikleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Örgü yetişkin erkek hırka modeli yapılışı anlatımlı

Örgü yetişkin erkek hırka modeli yapılışı anlatımlı

Örgü Erkek Hırka Modeli (Yetişkinler için)

  • : Orta
  • : 4.5
  • : 44
  • : 2000 (7 Yumak), 5 adet düğme
  • : Kış, Sonbahar

Yapılışı:

blank

ÖRNEK ANLATIMI:
1.sıra: 3 ilmek düz, 5 ilmek ters, 3 ilmek düz, 5 ilmek ters…şeklinde dizilerek sıra tamamlanır.
2.ve arka sıralarda ilmekler geldiği gibi örülür.
3.sıra. 1.sıra gibi örülür.
5.sıra: 4 ilmek ters, 3 ilmek düz, 5 ilmek ters, 3 ilmek düz, 5 ilmek ters…şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
7.sıra: 5.sıra gibi örülür.
9.sıra: 1.sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

ARKA:
150 ilmek başlanır. 5 cm 2+2 lastik örülüp, örnek uygulanır. Beden boyu 45 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+3+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 65 cm de omuzlar için her iki taraftan 31’er ilmek 2 aşamada kesilirken, ortada kalan 70 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:
76 ilmek başlanır. 5 cm 2+2 lastik örülüp, örnek uygulanır. Arka beden gibi örülür. Beden boyu 60 cm örülerek yaka için ön ortasından 5+3+14 defa 2’şer ilmek kesilir. Beden boyu 65 cm de omuzda kalan 31 ilmek 2 aşamada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

KOLLAR:
60 ilmek başlanır. 5 cm 2+2 lastik örülüp, örnek uygulanır. Her iki taraftan 4 sıra arayla 18 defa 1’er ilmek artış yapılarak 96 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 45 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 5+4+3+14 defa 2’şer ilmek kesilir. Kol boyu 69 cm de kalan 16 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA ve ÖN BORDÜRLER:
Yaka etrafından şişe 116 ilmek çıkarılır. 10 cm 2+2 lastik örülüp, bitirilir. Ön ortalarından şişe 142’şer ilmek çıkarılır, 4 cm 2+2 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Sol tarafta 15 cm arayla 5 adet ilik açılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Saltanat dedi ki:

    Videolu erkek hırkası var mı acaba?

BİR YORUM YAZ