Damarları Temizleyen Karışım Nasıl Yapılır?

Bazı besinlerin sağlığımız üzerinde mucizevi etkileri vardır. Yapılan araştırmalar bu besinler arasından bazılarının damarlarımızı temizlediğini ortaya koyar. Damarları temizleyen karışım tarifi sayesinde kalp krizi riski en aza indirilmiş olur. Peki, hangi besinler damarları temizler? Kalp krizinden korunmak için hangi besinleri düzenli olarak tüketmemiz gerekir? Uzman görüşlerinden faydalanarak derlediğimiz bu yazımızda bunlara değindik.

Canimanne.com Sağlık bölümümüzden yer alan yüzlerce sayfayı siz de inceleyerek sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam, hangi bitki neye yarar gibi pek çok bilgi edinebilirsiniz. Bu sayfalarımızdan olan Protein Diyeti Faydaları ve Zararları konulu sayfamızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Damarları Temizleyen Karışım

Damarları Temizleyen Karışım Hangisidir?  

Damarları temizleyen karışım denince akla öncelikle ceviz gelir. Cevizin insan sağlığına etkisi olarak her ne kadar ilk sırada beyin fonksiyonlarına destek olması bilinse de kalp ve damarlar için de çok faydalıdır. Düzenli bir şekilde ceviz tüketmek veya ceviz yağı içmek kalp krizi riskini önemli oranda azaltıyor. Yapılan araştırmalar bir avuç ceviz yiyen bir kişinin kolesterol seviyesinin 4 saat içinde düştüğünü ve kalp damarlarının esnediğini gösteriyor. Aynı araştırmada haftanın 4 günü mutlaka ceviz ya da ceviz yağı tüketilmesi gerektiğini sonucuna varıldı. Bu sayede damarlar temizleniyor, kolesterol düzenleniyor ve kalp krizi önlenmiş oluyor.

Damarları Temizleyen Karışım Nasıl Yapılır?

Damarları temizleyen karışım haftada 4 gün tüketilmelidir. Hücrelerin daha sağlam hale gelmesini sağlayan mucize karışım için;

3 yemek kaşığı ceviz yağının içine 1 tatlı kaşığı bal ilave ediyoruz ve bu şekilde tüketiyoruz.

Ceviz yağı olmaması halinde 3 yemek kaşığı kadar ince çekilmiş ceviz ve balla da aynı karışımı elde edebiliriz. Bu karışımı sabah aç karnına haftada 4 gün alıyoruz. Düzenli tüketmek gerektiğini de unutmuyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ