Derya Baykal Nako Örgü Hırka Modeli Yapımı

Derya Baykal Nako Örgü Hırka Modeli Yapımı

Derya Baykal nako örgü hırka modeli yapımı görsel anlatımlı yapabileceğiniz harika hırka örneğini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Farklı hırka modellerini sayfamızda bulabilirsiniz geniş örgü hırka seçenekleri sayfamızda mevcuttur. Tığ işi motif hırka modeli, kapşonlu ve bir çok hırka içeriğimize göz atabilirsiniz.

Ayrıca örgü modellerinde geniş yer ayırmaktayız. Örgü sevenlerin bir çok örgü modelini sayfamızda bulabilirsiniz.

Örgü hırka modeli, şiş örgü hırka modeli, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Derya Baykal Nako Örgü Hırka Modeli Yapımı

blankNako örgü hırka modeli, nako akıllı ipten örülen bayan hırkası
Modelin Yapılışı
ÖN :
40 ilmek başlanır, 7 cm1 ters 1 düz lastik örülür. Ön kenarlardan 4 ilmek lastik için ayırıp kalan 36 ilmek düz örgü örülür. 16 cm örüldükden sonra baştan 12 ilmek örülür 16 ilmek bekletilir şişte kalan 12 ilmekten sonra 16 ilmek atılır ve diğer 12 ilmek örülür ve örgüye 40 ilmek devam edilir. Beden boyu 48 cm de kol evi için 3+2+1 ilmek kesilir. Kol kesiminden 6 cm sonra yaka için 5+4+3+2+1 kesilir kalan 22 ilmek örülür ve iki defada kesilir.
ARKA :
80 ilmek başlanır 7 cm 1 ters 1 düz lastik örüldükten sonra düz örgüye başlanır. 48 cm örülüp kol evi için 3+2+1 kesilir , kol kesiminden sonra 17 cm örülür arka ortadan 24 ilmek yaka kesilir ve omuzlarda kalan 22 ilmek 2 defada kesilir.
KOL :
36 ilmek başlanır 7 cm 1 ters 1 düz lastik örülür her 5 sırada bir yanlardan 1’er ilmek artırılarak 62 ilmeğe ulaşılır, kol kesimi için 3+2 ve 5 tane 1 er ilmek kesilir. Sonra 4 defa 3’er ilmek , 2 defa 4 er ilmek, en son kalan ilmekler bir defada kesilerek kol bitirilir.
YAKA :
Yaka kenarından 100 ilmek çıkararak 5 nolu şişle 7 cm 1+1 lastik örülür ve ilik oluşturulur.
CEPLER :
Ön bedeni yaparken beklettiğimiz 16 ilmekler üst kısmı oluşturur. 2-3 sıra lastik örülür kesilen ilmeklerden ilmek çıkararak cebi oluşturmak için örülür. 10 cm örüldükten sonra kesilir ve dikilerek bitirilir. Kolay gelsin..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ