Derya Baykal örgü bayan hırka anlatımı

Derya Baykal örgü bayan hırka anlatımı

Derya Baykal örgü bayan hırka anlatımı görsel ve yazı detaylı hırka modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Örgü grubunda hırka modelleri sıkça yapılmaktadır. Uzun ve kısa hırka kişinin tercihine göre model seçimi değişmektedir.

Örgü hırka modelleri şiş ve tığ işi olarak uygulanmaktadır. Tığ işi hırkalarda motifli örnekler, şiş örgülerde salaş modeller kullanılmaktadır. Sayfamızda hırka modeli örnekleri oldukça fazladır. Sayfamızı ziyaret edebilir veya yazımızın içindeki linke tıklayabilirsiniz.

Örgü hırka modelleri, hırka, örgü ve al işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Derya Baykal örgü bayan hırka anlatımı

[454446+(1).jpg]

 Her renk ile 2 sıra örerek deseni oluşturacağız.
1. (kahve) : * 2 düz, 1 ilmek örmeden almadan tekrar, 2 düz
2. (kahve): ters ilmekler ters, önceki sırada örmeden alınan ilmekleri düz olarak (şişe geldiği gibi ) örelim.
3. (krem): sol şişimizdeki ilmeklerden ters olan ilmekten bir önceki ilmeği örmeden alarak sırayı birinci sıra gibi tamamlayalım.
4. (krem): 2. sıra gibi kahve ilmekleri düz örelim.

SAĞ ÖN : 2 parça ( sağ – sol ) 9 nolu şiş ve kahve ile 28 ilmek atalım ve deseni 1. sıradan itibaren uygulayarak 33 cm örelim.kol kesimini yapalım. sol taraftan (sağ parça için ) sırasıyla her sırada 3-1-1 olmak üzere toplam 5 ilmek keserek devam edelim.
örgümüz 43 cm olduğunda yaka kesimi için sağ taraftan sırasıyla her sırada 7-2-1-0-1 olmak üzere 11 ilmek keselim örgümüz 50 cm olduğunda ise kalan 12 omuz ilmeğimizi bir defada keserek bitirelim.

SOL ÖN : sağ önün aynısı gibi örünüz.

ARKA: 9 nolu şiş ve kahve ile 47 ilmek başlayalım ve deseni 1. sıradan itibaren uygulayarak 33 cm ördükten sonra kol evleri kesimini uygulayalım.her sırada sırasıyla 2-1-1 olmak üzere her iki yandan toplam 8 ilmek keselim.toplam örgü 48 cm olduğunda arka yaka oyuğu için ortadaki 11 ilmeği keselim örgümüz ikiye ayırarak kesme işlemine devam edelim boyunun iç yanlarından her iki taraftan da 1-1 olmak üzere toplam 2 ser ilmek keselim omuzlarda kalan 12 ser ilmeği bir defada keserek bitirelim.

KOL: 9 nolu şiş ve kahve ile 25 ilmek başlayalım ve deseni birinci sıradan itibaren uygulayarak 7 cm ördükten sonra arttırmalara başlayalım 7 cm de bir her iki yandan 6 defa 1 er ilmek arttıralım toplam kol boyu 48 cm olduğunda eksiltmelere başlayalım her iki yandan önce ikişer sonra 9 defa olmak üzere her ters de birer ilmek toplam 22 ilmek keselim.kalan 15 ilmeği bir defada keserek bitirelim.


DİKİŞ: yanları ve omuzları diktikten sonra kolları kapatarak bedene birleştirelim 7 nolu şişle ve kahve ile yaklaşık 235 cm biye örelim. biyeyi yan dikişten başlayarak yaka ön ve etek çevresine dikelim kollar için de ayni şekilde 24 cm biyeyi kol ağızlarına dikerek ceketi tamamlayalım.

BİYE: 7 nolu şişe 4 ilmek atalım ve gereken boyda ilk ilmekleri de örerek devam edelim.
resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ