Örgü erkek hırka modeli anlatımlı

Örgü erkek hırka modeli anlatımlı

Örgü erkek hırka modeli anlatımlı yazımızın içinde görsel ve yazılı olarak erkek hırka modelini siz değerli takipçilerimiz için derledik sizlerin beğenesine sunuyoruz. Hırka erkek modelleri gömlek üstünde harika görselliği sağlayan kıyafetler arasında yer almaktadır. Özellikle el emeğine önem verenler tercih edenler için hırka modelleri oldukça şık durmaktadır.

Erkek örgü hırka modeli şiş örgü tekniği ile farklı model uygulaması ile yapılmaktadır. Ön kısmı fermuar detaylı veya düğmeli modeller kişinin beğenisine göre farklılık göstermektedir.

Farklı örgü modelleri arayan arkadaşlarımız içinde sayfamızda geniş örgü modelleri bulunmaktadır. Tunus işi, tığ işi ve şiş örgü modelleri için sayfamızı ziyaret ermeyi unutmayınız yazımızın içindeki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yeni örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız.

Örgü, örgü hırka modelleri, hırka, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Örgü erkek hırka modeli anlatımlı

Örgü erkek hırka modeli anlatımlı

  • : Orta
  • : 4
  • : 42
  • : 6383 (6 Yumak), 62 cm Fermuar
  • : Kış, Sonbahar

Yapılışı:

Örgü Erkek Hırka Modeli (Yetişkinler için)

ARKA:
104 ilmek başlanır, 5 cm 1+1 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 42 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 68 cm de kalan 84 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:
54 ilmek başlanır, 5 cm 1+1 lastik örülür. İlmekler ön ortasından başlanarak; 11 ilmek; 3 ilmek düz, 1 ilmek ters, 33 ilmek diyagramdaki model, 10 ilmek tekli pirinç şeklinde dizilir. Beden boyu 42 cm örülerek kol evi için bir taraftan 4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 61 cm olduğunda yaka için ön ortasından 5+4+3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 68 cm de omuzda kalan 29 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

KOLLAR:
46 ilmek başlanır, 5 cm 1+1 cm lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 4 sıra arayla 10 defa 1’er ilmek artış yapılarak 66 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 45 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 4+3+2+3 defa 1’er+2+3+4+5 ilmek kesilir. Kol boyu 68 cm de kalan 14 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
Yaka etrafından şişe 96 ilmek çıkarılır, buzlu cam örneği yapılır. 2 sıra örüldükten sonra; her iki taraftan 2 sıra arayla 4’er, 5’er, 6’şar, 7’şer ve 10’ar ilmek bırakılarak ortada kalan ilmekler örülür. Yaka boyu 10 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

CEP:
45 ilmek başlanır. İlmekler; 12 ilmek tekli pirinç, 33 ilmek diyagramdaki model şeklinde dizilir. Cep boyu 11 cm olduğunda 2 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Ön bedenlere lastikten sonra dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ