Diş Ağrısı için Evde Yapabileceğimiz Öneriler

Diş Ağrısı için Evde Yapabileceğimiz Öneriler

Büyük acılara sebep olan geceleri uykularımızı bölüp gündüzleri tadımızı kaçıran aynı zamanda baş ağrısına  ve kulak ağrısına da yol açan diş ağrısı… Bu diş ağrısından dişçiye gitmeden evde kendi başımıza kurtulabileceğimiz diş ağrısı geçirme yöntemleri vardır.

dis-agrisi-icin-evde-yapabilecegimiz-oneriler

  • Öncelikle dişimizin arasındaki yemek artıklarını  ve ağrıya sebep olabilecek mikroplardan arınması için dişimizi fırçalayıp diş ipiyle güzelce temizliğini sağlıyoruz. Daha sonrasında tuzlu bir su ile yapılan gargara dişteki mikropları öldürmede faydalı olacaktır.

dis-agrisi-icin-evde-yapabilecegimiz-oneriler

  • Diş ağrısı denince çoğumuzun aklına ilk gelenlerden biri olan karanfil yağına batırılmış bir pamukla ağrıyan bölgeye tampon yapıyoruz. Oldukça etkili ve oldukça bilinen bir yöntemdir.
  • Halk arasında  doğal antibiyotik diye de bilinen sarımsakta diş ağrısına önemli etkilerde bulunur. Ağrıyan bölgeye ezilmiş veya kesilmiş sarımsağı koyarsak ağrıyı hafifletecektir. Sarımsağın içinin acı suyunun yaraya gelmesi daha etkili olacaktır. Sarımsak suyunu pamuğa bandırıp tampon yapabiliriz.

  • Ağrıyan bölgeye soğuk tampon uygulamakta geçici olarak ağrıyı yok etmeye yarayan yöntemler den biridir. Ağrıyan bölgeye küçük bir buz parçası  koyarak o bölgenin soğuktan uyuştuğu zaman bir süre acısı dinecektir.
  • Kesinlikle ağrıyan bölgeye aspirin veya antibiyotik gibi kimyasal ilaçları uygulamamalıyız. Bu tarz ilaçlar hassas olan diş etini zedeler ve daha çok acıya sebep olabilir.

dis-agrisi-icin-evde-yapabilecegimiz-oneriler

Bunlar diş ağrısı için doğal yöntemlerdir. Ayrıca geçici olarak ağrıyı keserler. Kesin sonuç için en kısa zamanda diş doktoruna gitmeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ