Plastik Kaşık ile Avize Yapımı

Her odadaki lambalarımızı süsleyen evimize hoş bir görüntü sağlayan avizelerimizi plastik kaşıklarla da yapabiliriz. Hem zevkli hem maliyeti az hem de evde şık bir görüntü yaratacak bir avize yapabiliriz. Plastik kaşık ile avize yapımı sizin de ilginizi çekecektir.
Elimizde olması gereken malzemeler;
– Yapıştırıcı
– Maket bıçağı
– pense
– plastik şişe (büyük boy )
– plastik kaşık ( fazla miktarda )
– boya ( boyamayı tercih ederseniz)

Bütün malzemelerimizi hazırlıyoruz. Hepsinin tam olmasına dikkat ediyoruz. Yapıştırıcının güçlü olması gerekiyor avizenin daha sağlam olması için.

Maket bıçağı yardımı ile pet şişenin alt kısmından bir delik açıyoruz. İkinci adım olarak plastik kaşıkların elle tutulan kısımlarını yemek yediğimiz kısımlardan pense yardımı ile birbirinden ayırıyoruz  ve bu işlemi yaparak  kaşıkları hazır hale getiriyoruz. Güçlü bir yapıştırıcı ile pet şişenin üzerine düzgün bir sırayla plastik kaşıkların yapıştırıyoruz. Düzgün olması açısından şişenin üzerindeki çizgileri de takip ederek plastik kaşıkların yapıştırırsak daha düzgün olacaktır. Şişenin tamamını kaşıklarla kaplayana dek işleme devam ediyoruz. Bütün şişeyi plastik kaşıklarla kaplama işimiz bitince şişenin ağız kısmındaki görüntüyü kapatmak için de plastik kaşıkların halka şeklinde olacak şekilde iç içe yapıştırıyoruz. Halka şeklini alan kaşıkları ağız kısmını kapatmada kullanıyoruz dilerseniz yapıştırabilirsiniz dilerseniz de yapıştırmayıp sadece şişenin ağız kısmına takabilirsiniz. Lambayı kablosuyla birlikte şişenin içine sarkıtıyoruz. Tercihe bağlı olarak boyama işlemi de yapabilirsiniz.  Boyama işlemi yaparsanız titizlikle boyasını  kurutup kullanabiliriz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ