Diş Fırçalamak Artık Çok Eğlenceli

Diş Fırçalamak Artık Çok Eğlenceli

Çocukların erken yaşlardan itibaren diş fırçalama alışkanlığı edinmesi ağız ve diş sağlıkları açısından önemlidir. Aile, anne ve baba bu konuda çocuğuna örnek tutumlar sergilemelidir. Diş fırçalamanın bir zorunluluk değil kendi sağlıkları için önemli bir alışkanlık olduğu gereksinimini çocuklara vermek gerekir.  Çocuklarda ağız ve diş sağlığının başlangıcı için en uygun yaşlar 2,5 yaş itibarıdır.

Çocuklarınızı aynı zamanda diş hekimleriyle de tanıştırmanız gerekir. Çocuklarımızın düzenli olarak ağız ve diş sağlıklarını kontrol ettirmeliyiz. Çocuklar daha küçük yaşlarda örneğin 2,5 -3 yaşlarında aile fertlerinden anne ya da babaya ihtiyaç duyabilirler diş fırçalamak için. Bu yaşlarda onlara örnek olmak gerekir. Diş fırçalama alışkanlığı çocuklarımıza erken yaşlarda kazandırmamız gereken alışkanlıklardan olmalıdır.

Diş fırçalamak artık çok eğlenceli günümüzde çeşitli boyutlarda ve çocukların ilgisini çeken görünümlerdeki diş fırçaları ve ağız bakım elemanları sayesinde çocuklar diş fırçalamayı eğlence olarak görmekte ve benimsemekte.

canım anne-101

Çocuklarda diş fırçalama alışkanlığı onların diş fırçalarken eğlenmeleri ile severek yaptıkları bir alışkanlığa dönüşür.

Eğlenceli diş fırçaları sayesinde çocuklar dişlerini fırçalamayı severek yapar ve bu zamanla sorumluluk aynı zamanda alışkanlık haline gelir. Çocuklarınıza bu alışkanlığı edindirirken onları teşvik etmeli ve özendirmelisiniz. Birlikte yapılan diş fırçalamaları onlar için eğlence haline gelen bir zaman dilimi olacaktır.  Dişlerinizi fırçalarken onun hoşuna gidebilecek komiklikler yapabilirsiniz ya da bu anı fotoğraflayarak ona bu  alışkanlığı sevdirebilirsiniz.

Çocuklar onlara verdiğiniz sorumluluklara da açıktırlar. Onlara ağız ve diş sağlığının önemini anlayacağı dille anlatırsanız ne yaptığını ve neden yaptığını kavrayarak bunu bilincine yerleştirecektir. Ona özel onun istediği ve seçtiği diş fırçası alarak diş fırçalamayı sevdirmek hiçte zor olmayacaktır.

canım anne-100

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ