Diş Fırçalamayı Teşvik Eden Okul Öncesi Etkinlikleri

Diş Fırçalamayı Teşvik Eden Okul Öncesi Etkinlikleri

Çocuklara kolay yoldan öğretebileceğiniz diş fırçalamayı teşvik eden en güzel okul öncesi etkinliklerini aşağıdan bulabilirsiniz.

Okul öncesi eğitimde çocuklara belli başlı alışkanlıkları öğretmek sürekli yapmasını teşvik etmek için eğlendirici bir şekilde hareket etmek gerekir. Çocukların çoğu zorlamayla veya ısrar ile bazı alışkanlıkları kazanmaz. En güzeli onlara sahip olması gereken alışkanlıkları teşvik edecek şekilde öğretmektir. Diş fırçalama gelişim çağında kazanılması gereken bir alışkanlıktır. Dişlerinin ilerde de sağlıklı olabilmesi için mutlaka okul öncesi eğitimde fırçalama eğitiminin verilmesi gerekir. Diş fırçalama eğitimini verirken onları teşvik edecek etkinlikleri aşağıdan bulabilirsiniz.

Diş Fırçalamayı Teşvik Eden Okul Öncesi Etkinlikleri

  • Diş fırçalamayı teşvik etmek için boyama sayfalarından yararlanabilirsiniz. Diş fırçalama ile ilgili boyama sayfalarını çocuklara verip onlara bu eylemin eğlenceli olduğunu aşılayabilirsiniz.
  • El işi etkinlikleri ile de çocuklara diş fırçalama alışkanlıklarını kazandırabilirsiniz. Kartondan diş yapımı, çürük diş veya sağlam dişi gösteren karton kesimleri çocuklara verip onlara dişlerini fırçalamadıklarında neler olabileceğini anlatabilirsiniz.
  • Diş fırçalarını ve macunlarını koyabilecekleri eğlenceli kaplar yaptırabilirsiniz. Okul öncesi etkinliklerde bu tür el işleri çocukların oldukça ilgisini çekmektedir.
  • Diş fırçalama tablosu hazırlayıp düzenli olarak dişlerini fırçaladıklarında onlara hafta bitiminde bir ödül vererek de diş fırçalama alışkanlığını kazanma teşvikinde bulunabilirsiniz.
  • Onlara eğlenceli diş fırçalama ile ilgili videolar izletebilirsiniz. Genellikle videolarda diş fırçalanmadığında dişte olacaklar anlatılmaktadır. Bu görüntüler onun dişini fırçalaması için yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ