Ellerdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir?

Ellerdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir?

İlerleyen yaş ve cilt tipi nedeniyle ortaya çıkan ellerdeki kahverengi lekeler nasıl giderilir içeriğimizden bulabilirsiniz. 

Yanlış kozmetik ürünlerin kullanımı, cildin bakımsız kalması, genetik faktörler, güneş lekeleri derken ellerimiz başta olmak üzere vücudumuzun birçok yerinde lekelenmeler meydana gelebilmektedir. Özellikle ilerleyen yaş nedeniyle cildin sağlığında bozulmalar, lekelerde artış da gözlenebilmektedir. Cildin doğru temizlenmemesi ve uzun yıllar boyunca bakımsız kalması çok çabuk deforme olup lekelenme sorunun ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Ellerinizde istemediğiniz lekeler var ise evde bulunan doğal malzemeler ile basit maskeler hazırlayıp lekelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Ellerdeki Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir?

Gerekli Malzemeler: 2 çorba kaşığı soğan suyu ve 2 çorba kaşığı sirke gereklidir.

Uygulanışı: Soğan suyunu ve sirkeyi bir kap içerisinde karıştırın. Daha sonra lekeli bölgeye sürüp. Bir süre boyunca bekletin. Bu işlemi duşa girmeden önce yapmanızı tavsiye ederiz. Duşta sıcak su ile birlikte lekeli bölgeye keseleme işlemi de yaparsanız daha etkili olacaktır. Eğer soğan suyunun kokusundan rahatsız olacaksanız içerisine menekşe yağı veya limon suyu ekleyebilirsiniz. İçerisine doğal yağlar eklemeniz cildinizi yenilerken nemlenmesini de sağlayacaktır. Keseleme işlemini yaparken çok sert hareketler yapmadan cildinizi temizleyin. Aksi takdirde kalıcı tahrişler ortaya çıkabilir. Bu işlemi haftada 2-3 defa düzenli bir şekilde yaptığınızda en geç bir ay içerisinde lekeleriniz de geçecektir. Ellerinizin derisi daha yeni ve lekelerin rengi daha açık olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=w6zp0AkKpCk

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ