Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Uzun ömürlü olması gereken beyaz eşyalardan biri olan buzdolabı alırken nelere dikkat etmelisiniz aşağıdan bulabilirsiniz. 

Beyaz eşya alırken öncelikle bilmelisiniz ki çoğunun ortalama olarak ömrü 10 yıl kadardır. 10 yılda bir değiştirilmesi gerekir. Buzdolabı içerisinde yiyecekler muhafaza edildiği için alırken bazı özelliklerine dikkat etmek gerekir. Buzdolabının yiyeceklerinizi uzun süre ve bozmadan muhafaza etmesi için fonksiyonel olması lazımdır. Beyaz eşya alırken uzun ömürlü olmasını istiyorsanız mutlaka A sınıfı almanızı tavsiye ederiz. Bir defa para verip iyi bir beyaz eşya almak sonrasında çıkabilecek bozulma, değişim gibi problemlerinde önüne geçecektir.

Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Buzdolabının derinliği, litresi, buzluk alanı sizin ihtiyaçlarınıza göre seçilmelidir. Kalabalık bir aile iseniz daha büyük veya haznesi büyük buzdolabı modellerini seçmenizi öneririz. Böylelikle ihtiyacınıza uygun hareket etmiş olursunuz.
  • Enerji tüketimi beyaz eşyalarda oldukça önemli bir noktadır. Beyaz eşya alırken A sınıf yani az enerji tüketen ve çevreye zarar vermeyen modelleri tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Böylelikle elektrik faturasından da tasarruf etmiş olursunuz.
  • Renk seçimi yaparken mutfağınızdaki diğer beyaz eşyalar ile bütünlüğün olması için mutfağa uygun bir renkte seçmenizi öneririz. Eğer gri seçimi yapacaksınız parmak izi bırakmayan modeller temizlik açısından daha mantıklı olucaktır.
  • Buzdolabının iç dizaynı de seçim yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. İç kısmının yiyecekleri sıkış tepiş olmadan koruyabilecek dizayna sahip olması gerekir. Aynı şekilde buzluk kısmının da haznesi dikkat etmeniz gereken özelliklerden biridir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ