Diş İltihabı İçin Doğal Antibiyotikler

Diş İltihabı İçin Doğal Antibiyotikler

 Diş iltihaplarında diş kökenine dolan bakteriler nedeni ile enfeksiyona neden olmaktadır. Dişlerinizin çeşitli bölgelerinde içi irin dolu kesecikler meydana gelmektedir. Dişlerde çeşitli sebeplerden ötürü iltihaplar meydana gelebilir. Diş sağlığın korumak için ise temizliğine dikkat edilmelidir. Gerekirse diş ipi kullanılmalı ve dişler en az günde 2 kez fırçalanmalıdır. Ancak bazen ne kadar dikkat edilirse edilsin iltihaplar meydana gelebilir. Doğal malzemeler ve ürünler ile diş iltihaplarının önüne geçebilir, sorunu azaltabilirsiniz.

dis-iltihabi-icin-dogal-antibiyotikler

Diş İltihabına Ne İyi Gelir? 

  1. Sarımsak anti-iltihap özelliğe sahiptir. Bu özelliğinden faydalanarak diş iltihaplarınızı giderebilirsiniz. Diş iltihabının bulunduğu bölgeye sarımsağı ortasından keserek koyunuz ve bastırınız. Ağrısı kesilene kadar o bölgede kalmasını sağlayınız. Bu yöntem ile hem o bölgede bulunan iltihabın gitmesini sağlayacak hem de ağrısını azaltacaksınız.
  2. Karanfil pek çok diş sorununa iyi geldiği gibi diş iltihaplarına da oldukça iyi gelmektedir. Karanfil yağını bir pamuk üzerine damlatarak ağrıyan ve iltihap olan bölgenin üzerine bastırınız.
  3. Siyah çay torbası diş iltihaplarına iyi gelen bir diğer doğal şifa kaynağıdır. Siyah çay torbasını ılık su içinde bir süre bekletiniz. Ardından çıkararak süzünüz. Ağrıyan bölgeye siyah çay torbasını koyunuz ve bir süre bekletiniz. Daha sonra ise ağzınızı ılık su ile durulayınız. Bu işlemi günde 1 kez uygulayabilirsiniz.

dis-iltihabi-icin-dogal-antibiyotikler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ