Diş Macunu Nerelerde Kullanılır?

Diş Macunu Nerelerde Kullanılır?

Diş Macunu Nerelerde Kullanılır?

Diş ve diş eti temizliği için kullanılan diş macunu aynı zamanda farklı kullanım alanlarına da sahip olan bir üründür. Diş macununun bilinmeyen kullanım alanları arasından bazıları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Gümüşler kullandıkça bir süre sonra kararmaya ve parlaklığını kaybetmeye başlamaktadır. Gümüşlerinizi eskisi gibi parlak hale getirmek için kullanmadığınız diş fırçası üzerine diş macunu sıkınız ve hafif hareketlerle gümüşünüzü ovunuz, durulayınız. Gümüşleriniz eskisi gibi parlak olacaktır.
  • Araba farlar kir, toz, çamur gibi nedenlerle kötü bir görüntüye sahip olurlar. Araba farlarınızı diş macunu ile ovarak tertemiz yapabilirsiniz.
  • Özellikle beyaz spor ayakkabılar çok çabuk kirlenmektedir. Beyaz spor ayakkabılarınızdaki lekelerin çıkması ve beyazlaması için kullanmadığınız fırça ve diş macunu ile fırçalayıp, siliniz.
  • Ahşap parkeler, laminentler zamanla kirlenir ve leke tutmaya başlar. Ahşap parkelerin üzerindeki lekeleri yok etmek için ise diş macununu nemli bir beze sıkarak silebilirsiniz. Bu sayede parkeleriniz yeni gibi tertemiz olacaktır.
  • Hassas kıyafetlerin üzerindeki inatçı lekeleri çıkarmak oldukça güçtür. Bunun için yapmanız gereken ise kıyafetinizi nemlendirmek ve daha sonra üzerine diş macunu sürerek hafif yayarak 10 dakika bekletip, yıkamaktır.
  • Musluklarda bulunan su lekelerini gidermek bazen oldukça zor olabilmektedir. Su lekelerini gidermek için süngerin üzerine diş macunu sıkınız ve muslukları bununla ovalayıp, yıkayınız. dis-macunu-nerelerde-kullanilirSu lekelerinden iz kalmayacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ