Beyaz Eşyaları Temizlerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Beyaz Eşyaları Temizlerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Beyaz Eşyaları Temizlerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi gibi beyaz eşyalar günlük hayatta en çok kullanılan ve gerek duyulan eşyalar arasında yer almaktadır. Beyaz eşyaların ömrünü uzatmak için düzenli ve düzgün temizlenmesi şarttır. Beyaz eşyaları temizlemenin püf noktaları arasından bazıları ise şu şekildedir;

beyaz-esyalari-temizlerken-dikkat-edilmesi-gereken-noktalar

  • Günlük hayatta en çok kullanılan beyaz eşya elbette ki buzdolabıdır. Buzdolabı aynı zamanda en sık kirlenen beyaz eşyadır. İçine koyulan yiyecek veya içeceklerin dökülmesi, kokması gibi sebeplerle sürekli olarak sık sık kirlenir. Hijyenik olması açısından sık sık temizlenmelidir. Bunun için ilk yapmanız gereken ise buzdolabının fişini çekmektir. Ardından içinde bulunan tüm yiyecekleri, içecekleri dışarı çıkarınız. Ilık su dolu kabın içine yarım çay bardağı kadar sirke koyunuz ve buzdolabını bu su ile siliniz. Bu sayede buzdolabınız hem tertemiz olacak hem de mikropları kırılacaktır. Sildikten sonra biraz havalanmasına müsaade ediniz ve gıdaları düzgün şekilde yerleştiriniz.
  • Bulaşık makinenizin temizlenmesi ve hijyeni için tablet koyulan yerine bir kaşık karbonat koyunuz, sıvı deterjan yerine ise bir kaşık sirke koyarak makineyi boş şekilde en yüksek ısıda çalıştırınız.
  • Beyaz eşyalar arsında kadınların en sık kullandığı ve ihtiyaç duydukları bir diğer beyaz eşya ise çamaşır makinesidir. Kıyafetlerin yıkandığı çamaşır makinesinin temizliğine de dikkat edilmelidir. Bunun için makinenin deterjan bölümüne bir bardak sirke koyarak boş olarak çalıştırınız.

beyaz-esyalari-temizlerken-dikkat-edilmesi-gereken-noktalar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ