Diş Taşlarını Temizlemenin Doğal Yolları

Çoğumuzun sorunu olan diş taşlarını temizlemenin doğal yolları nelerdir, bu yöntemler nasıl uygulanmalıdır içeriğimizden bulabilirsiniz.

Diş bakımının yetersiz olması, diş ve diş eti sorunları, sigara, alkol, uyuşturucu madde kullanımı nedeniyle diş taşları oluşmaktadır. Özellikle de uzun süre boyunca temizlenmeyen dişlerde diş taşı daha fazla oluşmaktadır. Diş taşlarını temizletmek için sürekli diş hekimine gitmek yerine evde doğal yollarla siz de diş taşı temizliği yapabilirsiniz. Diş taşları dişlerde kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle güldüğümüzde veya konuştuğumuzda karşıdaki kişi tarafından görüldüğünde öz güven eksikliği yaratabilmektedir. Diş taşlarını temizlemenin doğal yollarını aşağıdan madde madde bulabilirsiniz.

Diş Taşlarını Temizlemenin Doğal Yolları

  • Ceviz kabuğunu bir bardak su içerisinde bir kaç dakika kaynatın. Daha sonra ise soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra diş fırçanızı alıp bu suda 10 dakika bekletin. Diş fırçanızı alıp dişlerinizi fırçalayın. Bir kaç kere daha aynı şekilde dişlerinizi bu su ile fırçalamaya devam edin.
  • Karbonat ve tuzu karıştırın. Daha sonra diş fırçanız ile bu karışımı alıp dişlerinizi nazik bir şekilde fırçalayın. Kısa sürede diş taşlarınız yük olacaktır.
  • Limon suyu yardımı ile de diş taşlarınızı temizleyebilirsiniz. Bunun için diş fırçasına limon suyunu döküp fırçalamanız yeterli olacaktır.
  • Bu yöntemlerin dışında dişlerinizi mutlaka düzenli olarak fırçalamaya özen gösterin. Düzenli fırçaladığınız takdirde diş taşları oluşmayacak ve dişleriniz tertemiz olacaktır.

Sitemizde yer alan diğer sağlık  konularını da inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de deneyip sonuç aldığınız doğal ve şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Dou dedi ki:

    Merci pour les astuces simples.

BİR YORUM YAZ