Dişlerin Dibi Neden Kararır? Diş Beyazlatma

Dişlerin Dibi Neden Kararır? Diş Beyazlatma

Bir sorun olduğunda diş çürüyebilir, diş eti de kanayabilir; fakat dişlerin dibi neden kararır? Bu durum pek çoğunuzun sık yaşadığı sağlık sorunlarından biridir. Estetik açıdan kötü görünen bu sorun kişide kendi görüntüsüyle ilgili özgüven yetersizliği oluşturabilir. Tedavi edilmediği yani sorunlu bölge daha estetik hale getirilmediği takdirde birçok sağlık sorununun yanı sıra psikolojik sorunu da beraberinde getirebilir.

Dişlerin Dibi Neden Kararır?

Ağız sağlığı konusunda merak edilen sorulardan biri de Dişlerin dibi neden kararır? sorusudur. Bu konuyla ilgili yaptığımız araştırma sonuçlarını sizler için maddeler halinde derledik. Dişlerin dibinin kararma nedenleri aşağıdaki gibi sıralanır.

  • Genetik faktörler
  • Sigara kullanımı
  • Alkol ve düzenli olarak asitli gıda tüketimi
  • Takviye edici gıda ilaçları ve hamile kalmak için kullanılan ilaçlar protein ve kalsiyum dengesini bozarak dişleri zarar vermesi,
  •  Düzenli olarak ağız ve diş bakımı nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en güzel cevaptır.

Kararma Nasıl Giderilir?

Dişlerin dibi neden kararır? diye soran sizlere fayda sağlamak için “Diş dibinde oluşan bu kararma nasıl giderilir?” sorusunun cevabını araştırdık.

  • 1 çay kaşığı kadar karbonat, 1 çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve 1 çay kaşığı kadar tuzu birleştirerek bir karışım oluşturunuz. Bu karışımı diş fırçası yardımıyla dişlerinize düzenli olarak uygulayın.
  • Yukarıda belirtilen karışımın yanı sıra sadece karbonatın çok az ıslatarak dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınızda dişlerinizde ve diş diplerinizde oluşan kararmayı giderebilirsiniz.

Canimanne.com faydalı sayfalarından olan Göbek Eriten Kür Tarifi –Göbek Yapan Besinler sayfamızı da ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Canimanne.com sosyal medya hesaplarımızdan ve Canımanne YouTube kanalımızdan da bizi takip ederseniz her gün düzenli olarak yayınladığımız sayfalarımızdan yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ