Diyet Yapılırken En Sık Tekrarlanan 5 Hata

Diyet Yapılırken En Sık Tekrarlanan 5 Hata

Yaz aylarına daha fit ve kilo vermiş olarak girmek için yaptığınız diyetler ne kadar sağlıklı, hiç düşündünüz mü? Bilmeden düşülen hatalar neticesinde hayatınızı tehlikeye sokabilirsiniz. 3 ayda verdiğiniz kiloları diyeti bırakır bırakmaz 1 hafta içinde geri alabilirsiniz. Bu gibi talihsiz durumlara maruz kalmamak için bazı hatalara düşmemeli ve emin adımlarla ilerlemelisiniz. İşte diyet yapılırken en çok düşülen hatalar arasından birkaçı;

Diyet Yapılırken En Sık Tekrarlanan 5 Hata

  • Diyete başlandığında yapılan en büyük hataların başında karbonhidratı bir anda kesmektir. Bir anda kestiğiniz karbonhidrat hızlı kas kaybına, yorgunluk ve halsizliğe, sinirsel olarak gerginliğe, tatlı krizlerine sebep olmaktadır. Bunun için birden bırakmak yerine sağlığınız ve diyeti daha doğru ilerletmek adına yavaş yavaş azalmalısınız.
  • Bir diğer hata ise bitki çaylarının haddinden fazla tüketilmesidir. Bitki çayları ne kadar yararlı olsalar da her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi onunda fazlası zarardır. Çok fazla bitki çayı içmek kalp ritminde düzensizliğe, ani tansiyon değişikliklerine neden olmaktadır.

Diyet Yapılırken En Sık Tekrarlanan 5 Hata

  • Televizyonda veya dergide gördüğünüz bir diyeti model alarak uygulayarak metabolizmanızı bozmayınız. Herkesin bünyesi farklıdır. Herkes de aynı etkiyi yaratmaya bilir.
  • Birçok rahatsızlığı beraberinde getiren ve sağlıklı kilo vermenize engel olan zayıflama çaylarını veya ilaçlarını asla kullanmayınız.
  • Birçok kişinin en çok düştüğü yanlışlardan biri de sınırsız meyve tüketimidir. Meyveler her ne kadar sağlık için faydalı olsalar da içerdikleri kaloriler hiç de az sayılmaz. Bunun için düzenli ve gerektiği kadar tüketiniz.

Diyet Yapılırken En Sık Tekrarlanan 5 Hata

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ