Canım Anne

Yıpranan Saçlar için Doğal Saç Spreyi Tarifi

Yıpranan Saçlar için Doğal Saç Spreyi Tarifi

Yıpranan Saçalara Doğal Saç Spreyi

Saç bakımı için sadece saçlarınızı düzenli olarak yıkamak, taramak yeterli olmaz. Bunun yanı sıra ise saçlarınızı beslemek içim saç spreyi kullanmanız gerekmektedir. Saçlarınız stres, yorgunluk gibi nedenlerden dolayı zamanla yıpranır. Buna yapılan maşalar, fönler, boyalar da eklendiğinde zamanla saçlarınız bakımsız ve cılız görünmeye başlar. Bunu önlemek için ise evde hazırlayacağınız dolay bakım spreyini kullanabilirsiniz. Hem içinde bulunan doğal malzemeler hem de oldukça kolay yapımı ve uygulaması sayesinde sizlerinde son zamanlarda en önde gelen tercihlerinizden biri olacaktır. Şimdi evde saç sprey yapmanız için gerekli olan malzemeleri ve ardından yapılışını ve uygulanışını sizler için paylaşacağız.

Yıpranan saçlar için saç spreyi malzemeler

2 çay kaşığı hindistan cevizi yağı

1 çay kaşığı argan yağı

1 çay kaşığı jojoba yağı

¼ oranın da su

Boş sprey şişesi

Rahatlıkla bulabileceğiniz bu malzemeleri temin ettikten sonra yapılışına geçebilirsiniz.

Yıpranan saçlar için saç spreyi yapılışı

Boş sprey şişesinin boş olduğundan emin olunuz. Ardından içine su ve diğer yağları ekleyerek homojen bir karışım elde ediniz.

Saç spreyinin uygulanışı: Öncelikle yapmış olduğunuz bu besleyici ve yenileyici spreyi günün herhangi bir saatinde kuru saçınıza uygulayabilirsiniz. İçerdiği yağlar sayesinde saçlarınızı besler, canlılık ve parlaklık kazandırır. İçine kimyasal madde olmadığı içinde saçlarınızı yıpranmalara karşı korur ve zarar vermez.

yipranan-saclar-icin-dogal-sac-spreyi-tarifi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ