Doğal Çaydanlık Temizleme Yöntemleri

Doğal Çaydanlık Temizleme Yöntemleri

Kullanılan suyun içeriğine göre belli bir süre sonra çaydanlıkların tabanlarının kireç tutması ve kararması neredeyse kaçınılmaz bir sondur. Çaydanlıkların dibinin kireç tutması ve kararması mutlaklarda en çok karşılaşılan can sıkıcı problemlerden bazılarıdır. Sizin de bu tür probleminiz varsa,  pratik yoldan doğal çaydanlık temizleme konulu yazımızda aradığınız tüm püf noktaları bulacaksınız. Bu yöntemlerle ovalamadan ve yorulmadan çaydanlıklarınızı ilk günkü gibi yapabilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan sizi doğal yöntemlerle çaydanlık temizleme bilgileri ile baş başa bırakalım.

dogal-caydanlik-temizleme-yontemleri-3

Sirke ile çaydanlık temizleme:

Bir miktar sirkeyi çaydanlık içerisine katarak yaklaşık 15 dakika boyunca kaynatınız. Ardından çaydanlığı bol su ile yıkayınız. Çaydanlıklarınız tertemiz olacaktır.

dogal-caydanlik-temizleme-yontemleri-2

Limon tuzu ile çaydanlık temizleme:

Eğer sirke kullanmak istemiyorsanız bunun yerine çaydanlık içerisine iki yemek kaşığı limon tuzu ekleyerek 15 dakika boyunca kaynatınız.  Ardından çaydanlığı bol su ile yıkayınız. Çaydanlıklarınız bu yöntemle de tertemiz olacaktır.

dogal-caydanlik-temizleme-yontemleri-4

Yumurta ve patates kabuğu ile çaydanlık temizleme:

Çaydanlıktaki kireçleri yok etmenin bir diğer yolu ise yumurta ve patates kabuklarıdır. Çaydanlığın içerisine bir miktar su ve yumurta kabuğu ile patates kabuğu ekleyerek kaynatınız. Kaynadıktan sonra kireçlerin yok olduğunu göreceksiniz.

dogal-caydanlik-temizleme-yontemleri-1

Sirke ve karbonat ile kararan çaydanlık temizleme:

Kararan çaydanlıklarınızı temizlemek için en pratik yollardan biri de sirke ve karbonat ile yapılan temizliktir. Kararan çaydanlığınızı temizlemek isterseniz, sirke dolu bir kabın içerisine yerleştirin ve bir gece bu şekilde bekletiniz. Bekletmenin ardından sirke kabının içerisine bir yemek kaşığı karbonat ekleyerek bir müddet daha bekletin. Daha sonra bulaşık süngeri ile iç ve dış yüzeyini temizleyin. Çaydanlıklarınız ilk günkü gibi tertemiz ve pırıl pırıl olacaktır.

Sofralarımızın vazgeçilmezi salatalar kategorimiz bu linkle hizmetinizde hanımlar. Birbirinden lezzetli ve besleyici salata tariflerimizi sitemizde bulabilir, yakınlarınızla paylaşabilir onların da leziz salata örneklerimize ulaşmasında öncülük edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ