Doğal Gaz Faturası Nasıl Düşürülür?

Doğal Gaz Faturası Nasıl Düşürülür?

Doğal Gaz Faturası Nasıl Düşürülür?

Kış aylarının yaklaşması ile beraber yüklü gelen doğal gaz faturaları pek çok kişinin aile bütçesini sarmakta ve etkilemektedir. Özellikle de aşırı soğuk olan bölgelerde doğal faturaları bir hayli kabarık gelmektedir. Ancak birkaç püf noktasına dikkat ederek doğal gaz faturanızı düşürebilirsiniz.

Kış aylarının gelmesi ile beraber kombilerde birçok evde açılmaya başladı. Sizde hem iyi ısınmak hem de az ödemek isterseniz bazı noktalara dikkat etmeniz ve uygulamanız yeterli olacaktır. Doğal gaz faturasını düşürme yöntemleri ise şunlardır;

dogal-gaz-faturasi-nasil-dusurulur

  • Öncelikle eğer binanızda dış mantolama yapılmamış ise site yönetimi, apartman görevlileri ile görüşerek kış gelmeden bu soruna çözüm bulmalısınız. Dış mantolama sayesinde içerideki ısı dışarıya çıkması zorlaştığı için eviniz daha sıcak kalacak böylelikle faturanız daha düşük gelecektir.
  • Kışın kullanacağınız perde seçimi peteklerin üstünde olmalı, asla petekleri kapatmamalıdır. Perdeler eğer petekleri çok kapatırsa ısı vurması, yayılması azalır bu da faturanızı etkiler.
  • Kışın ev dekorunuzda değişiklikler yaparak mutlaka petek önlerini boş bırakınız. Petek önlerine eşya koyarsanız ısının dağılmasını önlemiş olursunuz.
  • Her odanın ısı değeri genellikle farklı olmaktadır. Eğer bir odanız diğer odalara göre daha sıcak oluyorsa odanın ısısını diğer odalara göre ayarlayabilirsiniz.
  • Pencerelerinizin çift camlı olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Kombiyi sürekli açıp kapatmak pek çok kişinin düştüğü hatalardan biridir. Bunun için kombi bir kez kısık ayarda açılmalıdır.

dogal-gaz-faturasi-nasil-dusurulur

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ