Doğal Makyaj Temizleme Önerileri

Doğal Makyaj Temizleme Önerileri

Doğal Makyaj Temizleme Önerileri

Makyaj kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Yapılan makyaj kadar nasıl temizlendiği de bir o kadar önem taşır. İçinde aşırı kimyasal içermeyen, evde doğal malzemeler ile yapacağınız makyaj temizleme önerileri arıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Cildimiz oldukça hassastır ve özel bakım gerektirir. Bunun için makyaj yaparken gösterdiğiniz özeni, temizlerken de göstererek cildinizi koruyabilir, tazeleyebilirsiniz.

dogal-makyaj-temizleme-onerileri

Makyaj Temizleme Fikirleri

Doğal makyaj temizleme önerileri arasından birkaçı ise şunlardır:

  • Makyaj temizlemede en etkili yollardan biri elbette ki vazelindir. Vazelini cildinizi hafifçe uygulayınız ve bir pamuk yardımı ile siliniz. Ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz.
  • Bir diğer doğal makyaj temizleyici malzeme ise bebek yağıdır. Bebek yağını gözlerinizi kapatarak bir pamuk yardımı ile tüm cildinizi uygulayın. Sakın gözünüze temas ettirmeyin, ancak göz kenarlarına makyaj yaparak eyeliner, farı rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

dogal-makyaj-temizleme-onerileri

  • Zeytinyağı harika bir maske özelliği taşımasının yanı sıra çok iyi bir makyaj temizleyicidir. Sizlerde saf zeytinyağını pamuk ile uygulayarak makyajınızı temizleyebilirsiniz.
  • Bal da bir diğer makyaj ve cilt temizleyici malzemedir. Ancak balın çok fazla aşırı kullanılması cildinize zarar verebilir. Parmağınızı kullanarak ince bir tabaka halinde cildinize uygulayabilirsiniz. Bal hem cilt arındırıcı hem de cilt besleyici özelliği ile cildinize canlılık ve renk katacaktır.
  • Özellikle rimel çıkarmakta zorlananlar aloe vera kullanarak bu sorunu aşabilirler.

dogal-makyaj-temizleme-onerileri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ