Doğal Sivilce Kurutma Yöntemleri

Günümüzde birçok sorunla karşı karşıya kalan bireyler, çeşitli şekillerde bu sıkıntıların bedelini ödemektedirler. Ciddi boyutlarda hasta olabilecekleri gibi, alerjik durumlarla da bu sıkıntılarını dışa vurabilirler. Bunların da dışında, vücutlarının gelişmeye başlamasıyla birlikte metabolik olarak belirtileri olabilir. Bütün bunların başında ise sivilce görülmesi gelmektedir.

Her yaştan insanda meydana gelen sivilceler, insan psikolojisini olumsuz etkilemektedir. Özelikle ergenlik döneminde olan kız ve erkekler, çirkin göründüklerini düşünerek, doktor kapılarını aralamaktadır. Ancak kimyasal ilaçların cilde zarar verdiğinin bilincinin genç kızlara ve erkeklere verilmiş olması durumunda, doğal yöntemlere yöneleceklerdir.

Bitkilerden gelen güç sayesinde mucizevi değişimlere yol açabileceğinizi bilmelisiniz. Mesela; karanfil yağından günde 2 kez sivilcenin olduğu alana sürmeniz durumunda, sivilceleriniz yok olacaktır. Hem de hiçbir iz veya leke kalmadan sivilcelerinizden kurtulmuş olacaksınız. Burada tek dikkat edilmesi gereken şey, sivilcenizin olduğu alanın temiz olmasıdır. Temiz alana uygulanan karanfil yağı, sivilcelerinizi yok etmede kullanılan etkili bir bitkisel uygulamadır.

Sivilceler için uygulanacak bir başka doğal sivilce kurutma yöntemleri arasında ise gül suyu gösterilmektedir. Gül suyunun antiseptik özelliği sayesinde cildinizin yumuşamasına yardımcı olurken, sivilce derdinden de kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Temiz bir pamukla temiz cilde uygulanan gül suyu, her gün en az 3 kez sürülmesi durumunda sivilceleri yok etmektedir.

Bitkisel Karışım Tarifi

Sivilcelerinize en etkili yöntem olarak uzmanlar tarafından bir karışım önerilmektedir. Bu karışım için gereken malzemeler şunlardır:

  • Bir yemek kaşığı sirke,
  • Bir tatlı kaşığı tuz,
  • Yarım limonun suyu.

Bu malzemeleri bir kapta karıştırıp, temizlenmiş ve kurulanmış cilde pamuk yardımıyla sürmeniz durumunda sivilceleriniz kaybolacaktır. Aynı zamanda daha önceden çıkmış ve sönmüş sivilce izleriniz de yok olup gidecektir.

Bitkilerin doğallığı ve mucizesi sayesinde sivilcelerden kurtulmak mümkün iken, kimyasal ilaçları kullanmamanız şiddetle önerilir. Doğal sivilce kurutma yöntemleri varken, neyden yapıldığı belli olmayan ürünleri kullanmayınız ve cildinizle temasta bulundurmayınız. Cildinizi güzelleştirmeye çalışırken zarar vereceğinizi göz önünde bulundurarak, doğal yöntemleri tercih etmelisiniz. Bitkisel ürünlerden gelen sağlık, cildinizle dost olurken, kimyasal ürünler başka hastalıkların oluşmasına yol açabilmektedir. Bu yüzden önceliğiniz doğal yöntemlerden yana olmalıdır. Özellikle ailelerin bu konuda çocuklarını uyarmaları gerekmektedir.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ