Doğal Yollarla Bacaklarınızdaki Tüyleri Azaltma Önerileri

Birçok kadının ortak dertlerinden biri de çok çabuk uzayan tüylerdir. Özellikle de bakımına önem veren ama ev işi, çocuk gibi işler yüzünden sık sık temizlik yapamayan bayanlar için bacaklarda uzayan tüyler büyük sıkıntı yaratmaktadır. Peki bu tüyleri azaltmanın bir yolu yok mu? Eğer bu sorunun cevabını merak ediyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

  Kadınlar için kişisel bakım oldukça büyük öneme sahiptir. Bu çalışan kadınlar için ise ekstra önem demektir. Kadın her zaman bakımlı ve güzel olmalıdır. Vücudunuzda, özellikle de bacaklarınızdaki istenmeyen tüylerden bir nebze olsun rahatlamak ve azaltmak istiyorsanız önerilere kulak vermeniz yeterli olacaktır.

Bacaklarınıza fırça yardımı ile erkeklerin kullanmış olduğu tıraş köpüğünü iyice sürün. Ve mümkünse hassas başlıklı ve birden fazla bıçağı bulunan jiletleri tercih ediniz. Tüylerinizi çıkış yönüne ters bir şekilde temizleyiniz. Böylelikle daha fazla tüyü temizlemiş ve daha iyi bir sonuç almış olacaksınız. İyi bir sonuç için kaliteli jiletleri tercih etmenizde fayda var.

Eğer tüylerinizin azalmasını istiyorsanız limon, bal ve şeker üçlüsünün gücünden yararlanabilirsiniz. Bu malzemeleri bir kaptan iyice karıştırın ve 2-3 dakika bekletin daha sonra bacaklarınıza yedirin. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayın. En az haftada bir kez bu işlemi yenileyin.

Soya bazlı losyon ve ürünleri denerseniz ve kullanırsanız bacağınızdaki tüylerin daha uzun sürede uzadığını göreceksiniz.

blank

Birçok kadın tüylerden tamamen kurtulmayı tercih etmektedir. Bu ancak lazer epilasyon ile mümkündür. Ancak bu konuda etkili ve kalıcı çözümler elde etmek istiyorsanız mutlaka doğru ve işini iyi yapan yerlerde yaptırmalısınız. Kesinlikle bu işi merdiven altı yapan yerlere gitmeyin ev yaptırmayınız.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ