Doğanın Bizlere Armağanı Şifalı Otlar

Doğanın Bizlere Armağanı Şifalı Otlar

  Doğanın bizler için sunmuş olduğu harikalardan biri de şifalı otlardır. Şifalı otları doğru şekilde ve zamanda kullanırsanız mucizevi etkilerinden faydalanmanız mümkündür.

  Pelin: Bu bitki insanlar tarafından pek bilinmiyor olsa da aslında birçok hastalığa ve rahatsızlığa iyi gelmektedir. Anti bakteriyel özellikte olan bu ot ateş düşürme de birebirdir ve kanamalara büyük oranda iyi gelir.

 Kara Pelin: Acı aromalı olan bu bitki ise hazmı artırır, ciğerlerin fonksiyonların artırır ve kasılmaları önler. Aynı zamanda parazitleri yok eder ve süper bir sivrisinek kovucudur. Bu etkisini kullanarak evlerinizde veya bahçelerinizde kullanabilirsiniz.

 Acı Pelin: Bu bitki öksürük, baş ağrısı, soğuk algınlığı, ateş, iştah kaybı, kulak ağrısı gibi sorun ve şikayetlerin giderilmesi için kullanılabilir. Aynı zamanda bağırsak kurtlarının temizlenmesinde birebir olan bir bitkidir. Ayaklarınız çok terliyorsa bu bitkileri çoraplarınızın içerisine yerleştirerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Tarhan Otu: Bu bitkinin yapraklarını yemeklerde çeşni olarak kullanabilirsiniz. Özellikle de yumurtalı tariflerde, soslarda ve salatalarda kullanıma uygundur. Sindirimi hızlandırdığı gibi aynı zamanda çocuklardaki bağırsaklarda oluşan kurtların düşürülmesini ve temizlenmesini sağlar. Romatizma ve diş ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir. Ancak emziren ve hamile bayanların kullanması için uygun değildir.

Papatya: Sinirlerin yatışmasına büyük etkileri vardır. Aynı zamanda çocuklarda oluşan diş ağrılarına, uykusuzluk ve mide kramplarına iyi gelmektedir. Aynı zamanda papatyanın saç rengini açma konusunda da etkili olduğu bilinmektedir.

Krizantem: Bu bitki doğal ağrı kesici olarak kullanılmakta ve oldukça da etkili olmaktadır. Aynı zamanda migrene ve eklem ağrılarına da iyi gelmektedir.

Karakafes Otu: Kalsiyum ve B12 açısından oldukça etkili bir bitkidir. Bu yüzden kremlerin içerisine konulduğunda hücre yenilenmesini sağlamaktadır.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ