Canım Anne

Doğal Yollarla Hızlı ve Sağlıklı Saç Uzatma Yolları

Kadınların birçoğu uzun saçları daha çok sever ve tercih ederler. Ancak doğru bakım yapılmadığı sürece saçlar hızlı ve sağlıklı uzamaz. Bunun için bazı öneri ve fikirleri dikkat ederek daha hızlı ve sağlıklı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Jojoba yağı, Hindistan yağı, zeytin yağı, badem yağı gibi yağları bakım sürecinde kullanınız. Her banyo sonrası bu yağlardan biri ile saçlarınıza masaj yaparak saçlarınızı ve saç diplerini güçlendirebilir ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

blank

Yumurta akı ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Yumurta akı ile zeytinyağını karıştırınız ve saçlarınıza masaj yaparak yediriniz, streç filmle sararak saat bekleyip iyice yıkayıp, durulayın. Bu işlem saçlarınızın on kat daha güçlü ve sağlıklı olmasını sağlayacak, hızlı olmasını sağlayacaktır.

 

blank

Su vücudun metabolizmasını hızlandıran ve toksinlerin atılmasına yardımcı olan bir sıvıdır. Bu yüzden günde en az 8 bardak su tüketmelisiniz. Düzenli olarak su içmek saçları içten, dışa kadar nemlendirir bu da daha sağlıklı uzayan saçlar ve sağlıklı saç diplerine sahip olmanız demektir.

Saçlarınızın bakımını geri plana atmayınız. Her gün evde bile olsanız mutlaka düzenli olarak tarayınız. Her gün düzenli olarak taranan saçların diplerindeki kan akışı hızlanır, saç dipleri beslenir, beslenen saçta daha çabuk uzar.

blank

Vücudunuz bazı vitaminler yönünden fakir ise saç telleriniz daha güçsüz ve cansız görünecektir. Bunun için özellikle de A,B,C vitamini içeren yiyecek ve içecekleri bol tüketmeyi, taze sebze ve meyve tüketimini ihmal etmeyiniz.

Saç kurutma makineleri saçları oldukça yıpratır. Bu yüzden saç kurutması veya fön makinesini kullanmak yerine suyu iyi çeken havluları tercihe ederseniz daha sağlıklı bir karar almış olursunuz.

blank

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

%d blogcu bunu beğendi: