Doğal Yöntemlerle Kaş Kalınlaştırma

Sevgili hanımlar. Artık hepimiz her şeyin en doğalına merak saldık. Tabi ki günümüzde hızla yaygınlaşan kimyasallardan o kadar korkar olduk ki, yediğimiz, içtiğimiz ve cildimize sürdüğümüz her şeyi evimizde kendimiz yapmak istiyoruz. Bunun yanı sıra dışarıda satılan ve oldukça pahalı kozmetik ürünleri nedeniyle de yanlarına bile yaklaşamıyoruz. Sizlerle zaman zaman ev yapımı cilt maskesi paylaştığımız gibi bu yazımızda da sizler için kaşları dolgun gösterme yöntemleri araştırdık. Üstelik bunu cebimizden para çıkmadan doğal yöntemlerle yapacağız.

dogal-yontemlerle-kas-kalinlastirma-5

Kaş kalınlaştırmak için doğal yöntemler uygulanma aşamasında düzenli kullanım oldukça önemlidir. Ayrıca kişilerin kıl kökü yapısı dikkate alınarak, herkes için aynı sonuçları aynı sürede almak mümkün değildir. Öncelikle eğer kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız mümkünse bir süre kesinlikle ip veya cımbız kullanmayız. Kaşlarınızı kuaförünüz ya da siz almayınız. Rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkacağını düşünüyorsanız o zaman kaşları alırken diplere girmemeye özen göstermelisiniz.

dogal-yontemlerle-kas-kalinlastirma-1

Kaşların da masaja ihtiyacı var. Tabi ki bunu ya bir diş fırçasıyla ya da parmaklarınızla yapabilirsiniz. Böylece deri altındaki hücreler harekete geçecek ve kıl oluşumu sağlayacaktır. Ayrıca kaşlarınıza peeling yapmanızı da öneriyoruz. Biten rimellerinizdeki fırçaları temiz bir şekilde yıkayarak geceleri uyumadan önce 2-3 dakika kadar rimel fırçalarıyla masaj yapabilirsiniz.

dogal-yontemlerle-kas-kalinlastirma-3

Bir diğer kaş kalınlaştırmak için doğal yöntem ise, sarımsak yağıdır. Sarımsak yağını düzenli bir şekilde günde bir defa olmak üzere kaşlarınıza bir miktar uygulayın. Eğer kaliteli bir sarımsak yağı bulabilirseniz, kokusu rahatsız etmeyecektir. Kaş kalınlaştırmak için nemlendirici kremlerinizden ve vazelin kremlerden de destek alabilirsiniz. Bu kremlerin içerisinde çeşitli yağlar bulunduğundan, kıl kökleri bu yağlar sayesinde çoğalacaktır.

dogal-yontemlerle-kas-kalinlastirma-4

Sizler için doğal bakım kürleri paylaştığımız kişisel bakım kategorimize göz atabilir ve işinize yarayacak pek çok püf noktası bulabilirsiniz.

dogal-yontemlerle-kas-kalinlastirma-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ