Renkli Çarşaf Kenarları

Dantel işi ürünler halen günümüzde önem ve değerini korumaktadır. Evimizin hemen hemen her köşesinde dantelden izler bulmak mümkündür. Dantelin Türk kadınları için önemi her zaman ayrı olmuştur. Genç kızların çeyizini süsleyen birbirinden şık dantel parçalar vardır. Kullanım alanı geniş olduğu için çeşitliliği de bir hayli fazladır. Yatak odalarımızdan, mutfağımıza, salon takımlarımızdan, çarşaf kenarlarımıza kadar her köşede dantel izlere rastlamak mümkündür.

Dantel her ne kadar modası geçti dense de son yıllarda yeniden el emeği ürünler moda konumuna gelmiştir. Sandıklarımızda bulunan o nadide parçalar yeniden gün yüzüne çıkmayı başarmışlardır. Dantel örmek her ne kadar yorucu ve zahmetli bir iş olsa da çıkan sonuca değecek bir çabadır. Dantelin zarafeti hiç şüphesiz ki her alana yakışır. Her dokunduğu yeri farklılaştırmayı başarır.

Çarşaf kenarları denince akla metrelerce örülen, emek verilen danteller gelir aklıma. El emeği göz nuru olan danteller, ince ince, nakış nakış örülür emek verilir ve odalarımızı süslemeye devam etmektedir. Birbirinden şık ve modern renkli çarşaf kenarı modelleri vardır. Her ne kadar zahmetli olsa da gerçekten çıkacak sonuç sizi mutlu etmeye yetecektir. Çarşaflarınızın kenarlarını süsleyecek olan ve sıradanlıktan bir hayli uzaklaştıran dantel kenarlar mutlaka her kızın çeyizinde bulunması gereken parçalardan biridir. Genellikle beyaz kumaş üzerine beyaz dantel tercih edildiği gibi son yıllarda moda olan renkli kumaş veya beyaz kumaş üzerine, renkli danteller örerek oluşturulan çarşaf kenarlarıdır. İstediğiniz renkte çarşaf kenarı yapabilirsiniz.

Renkli çarşaf kenarı örnekleri arıyorsanız sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri inceleyerek işe başlayabilirsiniz. İstediğiniz, beğendiğiniz modeli seçerek yatak odanıza uygun olarak tasarlayarak örmeye ve uygulamaya koyulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ