Renkli Fiskos Örtüsü Modelleri

Danteller çeyiz sandıklarımızın baş tacı göz bebeğidir. Dantel olmayan bir çeyiz düşünülemez. Bu yüzden de evimin her köşesinde, her odasında dantelden izler bulmak mümkündür. Her ne kadar örmesi zahmetli olsa da evimizin şıklığına şıklık kattığı için bu zahmete fazlasıyla değiyor. En çok yaptığımız, ördüğümüz dantel parçalarından biri de fiskos örtüleridir. Fiskos örtüsü yapmak bir havlu kenarı örmeye göre elbette ki daha zor ve zaman alıcıdır. Ama yine de dantelin zarafetine kapılmak isteyenlerin sıklıkla tercih edip kullandığı parçalardan da biridir. Fiskos örtüleri bütünüyle dantel olabileceği gibi, kumaş kenarlarına dantel eklenerek de oluşabilir. Bunun yanı sıra tamamen kumaştan oluşan fiskos örtüleri de vardır. Hepsi de kullanış itibariyle fazlaca rağbet görmekte ve ilgi odağı olmaktadır. Bütün bir şekilde koca bir danteli örmek zor olacağından genellikle parçaların birleştirilmesi ile oluşan fiskos dantelleri mevcuttur. Değişik motifler ve desenler eklenerek çok şık modeller ortaya çıkmaktadır. Örmesi bir hayli zaman alıcı ve zahmetli olsa da çıkacak sonuç sizi fazlasıyla memnun edecektir.

Ördüğünüz ipin kalitesi de oldukça önemlidir. Eğer kaliteli bir iple örerseniz çıkacak olan sonuçtan memnun kalırsınız. Kalitesiz iple örülen fiskos dantelleri iyi sonuç vermemekle beraber dantelin albenisine de gölge düşürecektir. Beyaz iplerle örülen fiskoslar daha ağırlıklı olsa da son yıllarda renkli fiskos örtüsü modelleri de dikkat çekmektedir. Evinizin dekorasyonuna göre istediğiniz renk ve modelde fiskos örtüsü örebilirsiniz.

Fiskos örtüsü modelleri arıyorsanız eğer sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri inceleyerek istediğiniz modeli seçebilir, siz de kendi fiskos örtünüzü rahatlıkla örebilirsiniz. İlk bakışta her ne kadar zor gibi gözükse de parçaların birleştirilmesi ile oluşan modeller de olduğu için siz de kendinize uygun olanı seçebilir ve rahatlıkla örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ