Doğru Parfüm Seçiminin 6 Püf Noktası

Doğru Parfüm Seçiminin 6 Püf Noktası

Güzel kokmak her kadının oldukça dikkat ettiği bir konudur. Kendiniz için parfüm seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlara dikkat ederek doğru ve sizin için en uygun olan parfümü rahatlıkla seçebilirsiniz. İşte doğru parfüm seçiminin püf noktaları arasından yer alan maddelerden birkaçı;

dogru-parfum-seciminin-6-puf-noktasi

  • Parfüm alacağınız zaman mutlaka teninize sıkarak deneyiniz. Parfümün içinde bulunan esaslar her tende aynı etkiyi yaratmamaktadır. Bu yüzden teninize sıkarak denemeli ve tam olarak nasıl bir etki bıraktığının farkında olarak seçmelisiniz. Kokladığınızda çok hoş kokan bir parfüm teninizde aynı etkiyi göstermeyebilir.
  • Parfümü deneyeceğiniz zaman çok fazla sıkmayınız. Bu burnunuzda koku kaybına neden olur, doğru karar veremezsiniz.
  • Tek bir parfüme takılı kalmayın. Uzun süre aynı parfümü kullanmak sizi bir süre sonra o parfüme karşı duyarsız yapacaktır. Bunun içinde belli aralıklar ile kokunuzu değiştirmenizde yarar var.
  • Parfüm almaya gideceğiniz gün teninize başka parfüm sıkmadan gidiniz. İki parfüm kokusu birbirine karışacağı için doğru karar veremezsiniz. Bunun içinde sıkmadan gitmeniz daha doğru olacaktır.
  • Denemek için parfümü teninize sıktığınızda bir süre bekleyiniz. Çünkü teninizde hemen kendini belli etmez. Bir süre beklerseniz asıl kokuyu alabilir, daha doğru karar verebilirsiniz.
  • Parfüm denerken gözünüz ile odaklanmak kokuyu daha net almanızı sağlayacaktır. Bunun için dikkatinizi dağıtmadan parfüme odaklanınız.

dogru-parfum-seciminin-6-puf-noktasi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ