Doğru Şampuan Tercihi Nasıl Yapılır?

Doğru Şampuan Tercihi Nasıl Yapılır?

Biz kadınların en büyük dertlerinden biri saçlarıdır. Saçlarımız güzel ve sağlıklı olduğunda bizden iyisi yoktur ama kötü ve bakımsız olduğunda insan içine bile çıkmak istemeyiz. Bunun sebebi ise dış görünüşümüze vermiş olduğumuz ilgidir. Eğer duruşumuzu ve özgüvenimizi saçlarımız bu kadar etkiliyorsa neden daha iyi bir görünüme sahip olmak için çaba sarf etmiyoruz? Bu konuda bitkisel şampuanlar bizim en büyük destekçimiz olabilir. Çünkü bitkisel şampuanlar hem saçlarımıza zarar vermez hem de kimyasal şampuanlardan çok daha etkilidir. Ama şampuan kullanımından daha önemli olan bir husus vardır ki o da doğru şampuan kullanımıdır. Yani saç tipimizi analiz edip kullanacağımız şampuanı ona göre belirlemeliyiz.

Saçlarından şikâyetçi olan kadınların çoğunun derdi ya kuru saçlara sahip olmak ya da yağlı saçlara sahip olmaktır. Tüm saç tipleri için farklı doğal yöntemler bulunmaktadır. Her iki saç türü için de sizlere birkaç tüyo vermek isterim hanımlar.

canım anne-281

Kuru saçlar için doğal yöntemler;

Piyasada kuru saçlara bitkisel şampuan satan birçok kozmetik firması ya da eczane bulunmaktadır isteyen hanımlar değişime ilk olarak bu şampuanla başlayabilir. Onun dışında nemli saçınıza jajoba yağı ve ya hindistan cevizi yağını birkaç damla uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın yağlanmasına izin vermek adına her gün şampuanlamayın.

Yağlı saçlar için doğal yöntemler;

Yağlı saçlara bitkisel şampuan satan birçok yer bulunmaktadır isteğe bağlı olarak öncelikle onu kullanmaya başlayabilirsiniz. Yağlı kalmasını engellemek için her gün saçlarınızı şampuanlayın, sürekli olarak saçınızı ellemeyin, saçlarınızı yıkarken suyun derecesini arttırmayın.

İşte hanımlar bu gibi ufak detaylar ile saçlarınızı her daim canlı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın hanımlar sadece birkaç dokunuş güzelliğiniz için yeterli!

canım anne-282

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ