Doğru Yüz Yıkamanın Önemi

Cilt bakımı deyince aklımıza gelmesi gereken ilk şey temizlik olmalı. Cildimiz gün içinde bir sürü olumsuz etkene maruz kalıyor. Egzoz dumanından tutun sigara dumanına, toz topraktan tutun güneşe kadar cildimizin kirlenmesini ve tahriş olmasını sağlayan çeşitli sebepler var. Bu yüzden de cildimize bakım yaparken en çok temizliğine önem vermemiz gerekiyor. Bedenimizi giydiğimiz kıyafetlerle bu tür olumsuzluklardan bir nebze de olsun koruyabiliyoruz ancak yüzümüz her zaman açıkta olduğundan en hassas ve en çok yıpranan yerimiz oluyor. Doğru yüz yıkamanın önemi, tam da bu noktada devreye giriyor hanımlar.

dogru-yuz-yikamanin-onemi-5

Yüz yıkamanın en çok dikkat edilmesi gereken püf noktası, yüzünüzü yıkadığınız suyun ılık olmasıdır. Soğuk suyla yıkadığınızda cildinizin gözeneklerinde biriken kirleri tam olarak temizleyemeyebilirsiniz. Sıcak su kullandığınızda ise yüzünüz tahriş olabileceği gibi kuruyacaktır aynı zamanda.

dogru-yuz-yikamanin-onemi-4

Uygun bir ürünse yüzünüzü ellerinizi yıkamak için kullandığınız sabunla yıkayabilirsiniz. El ve yüz temizliğiniz için antibakteriyal bir ürün seçmeniz hijyen açısından da doğru olacaktır. Hassas bir cildiniz varsa bebek sabunu kullanmanız da sizin için daha uygun olacaktır. cilt uzmanları yüzünüzü sabunlamadan önce mutlaka ıslatmanızı öneriyor, sabunu direk olarak kuru cildinize sürmeniz doğru bir hareket olmayacaktır.

dogru-yuz-yikamanin-onemi-3

Ellerinizi sabunladıktan sonra durulayarak yüzünüzü ılık suyla ıslatınız. Ellerinizi tekrar sabunlayıp köpürtün ve köpüğü yüzünüze yayınız. Yüzünüzün cildinizin en hassas bölgesi olduğunu hatırlayarak yavaş hareketlerle ovunuz. Bol ılık suyla durulayınız. Yeri gelmişken söyleyelim yüzünüzü temizlemek için asla kese yapmayınız ve sert fırçalarla ovuşturmayınız. İlla bir şey kullanmak istiyorsanız, yüz temizliği için üretilmiş yumuşak süngerleri tercih edebilirsiniz. Sizlerle yararlı bir pratik bilgi daha paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz sevgili hanımlar.

dogru-yuz-yikamanin-onemi-2

Bebek hırkaları örmek için önce farklı modelleri incelemenizde fayda var. Aşağıdaki linkten ulaşabileceğiz değişik kategorilerdeki bilgileri dostlarınızla paylaşmak size keyif verecektir. Sosyal medya hesaplarınız aynı anda tüm sevdiklerinize ulaşmanız için en kısa yol. E hadi hemen linkimizi yazın, dostlarınız da bizi takibe başlasın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ