Doğum Günü Süslemesi Nasıl Yapılır?

Doğum günlerinde süslemelere son zamanlarda oldukça önem verilmeye başlanmıştır. Yapılacak olan süslemeler genellikle bir tema seçilerek onun etrafından toplanır ve şekillenir. Seçilecek olan tema doğum günü yapılacak olan kişinin yaşı, cinsiyetine göre farklılık göstermektedir. Küçük çocuklarda daha çok çizgi film kahramanı temalı doğum günü süslemeleri yapılmaktadır. Yetişkinler de ise daha çok sevdiği renkleri tema olarak alınabilir veya tuttuğu takıma göre bir tema seçilerek süslemeler ona göre yapılabilir.

Doğum günü süslemesi yapmak için birçok fikir bulunmaktadır. Balonları değişik şekillerde süsleyebilir, kartonlarda şekiller yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra masanın düzeni ve süslemesi de bir o kadar önemlidir. Konsept veya temaya uygun olarak masa örtüsü serebilir, ona göre servis takımları seçebilir, çatal ve bıçakları temaya uygun renkte fiyonklar ile süsleyebilirsiniz. Sandalyeleri yine tema ile uyumlu olacak renkte kumaşlar alarak giydirerek ortamı daha şık bir hale dönüştürebilirsiniz.

Seçtiğiniz tema ile uyumlu olacak ikramlık ve hediyeler hazırlayabilir ve pastayı da buna göre yaptırabilirsiniz.

blank

Tüllerin gücünde yararlanarak doğum günü alanınızı oldukça renkli bir hale dönüştürebilirsiniz. Tüllerden masa örtüsü yapabilir veya sandalyelerin başlarına fiyonk yapabilirsiniz. Balonların dışını renkli tülleri ile kaplayarak daha farklı ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Yine el işi kağıtlarını ve fon kağıtlarını kullanarak konsepte uygun süslemeler yapabilirsiniz. Balonları süslemeseniz bile renk renk balon alarak asabilir veya yerlere koyabilirsiniz.

 Doğum günü süsleme modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Siz seçecek olduğunuz süsleme modellerini konsept ve temanıza uydurabilirsiniz.

Son zamanlarda kokulu taşlar ile yapılan süslemeler ön plana çıkmıştır. Doğum günü olan kişinin adını kokulu taşlar ile yazarak doğum günü alanının girişine veya masaya konumlandırabilirsiniz.

 

Sitemizdeki diğer sayfalara da göz atıp bebek battaniyesi modellerimizi inceleyebilir, beğendiğiniz içerikleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ