Doğum Sonrası Kiloları Verme Yöntemleri

Doğum Sonrası Kiloları Verme Yöntemleri

Hamilelik döneminde her kadın mutlaka kilo alır. Doğum sonrası alınan kiloları vermek ise başlı başına bir sorun haline gelebilmektedir. Etkili ve doğru yöntemler ile doğum sonrası kilolarınızı kolayca verebilirsiniz.

Doğum sonrası alınan kiloları veremeyen birçok kadın vardır. Hamilelik dönemi boyunca iştahımız açılır daha fazla yemek yeriz. Durum böyle olunca kilo almakta kaçınılmaz olur. En az 7-8 kilonun alındığı hamilelik dönemi kilolarını doğum sonrası hemen vermek sıkıntılı bir süreçtir. Çünkü bebeğe anne sütü verildiği için bir anda sıkı diyetler yapamazsınız. Küçük ve etkili yöntemler ile doğum sonrasında kilolarınızı kalıcı bir şekilde yavaş yavaş verebilirsiniz.

Doğum Sonrası Kiloları Verme Yöntemleri

  • Hareketli olun. Hamilelik süresi boyunca çoğu kadın hareketsiz kalmaktadır. Doğum sonrasın elinizden geldiğince hareket edin. Kısa yürüyüşler. Ev içerisinde zaman buldukça egzersiz yapmak oldukça işinize yaracaktır.
  • Bol bol sıvı tüketin. Yağların yakımı için su gereklidir. Gün içerisinde sıkça ılık su tüketmeye özen gösterin.
  • Yediklerinize dikkat edin. Genellikle hafif ve süt yapıcı yiyecekler yemeye özen gösterin. Kendinize bir liste hazırlayın ve bu listede yer alanlar kalorisi düşük ama süt yapan yiyecekler olsun.
  • Metabolizma hızınızı arttırıcı yiyecek ve içecekler tüketin. Fakat bu yiyecek ve içeceklerin bebeğe zarar vermeyen olanlarını seçin.
  • Kalsiyum ve protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin.
  • Karbonhidrat tüketimini en aza indirgeyin. Karbonhidrat kilo almanın en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. aynı şekilde şekerli yiyecek tüketimini de en aza indirgeyin. Şeker ihtiyacınızı gidermek için bal tüketebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=PUlkm9reS8o

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ