Doğumdan Sonra İşe Dönen Annelere 7 Öneri

Doğumdan Sonra İşe Dönen Annelere 7 Öneri

Çalışan hamile bayanlar hamileliğin son dönemlerinde ve bebekleri doğduktan sonra bir süre iş hayatlarına ara verirler. Bütün günlerini en değerli varlıkları olan bebekleri ile geçiren, onları gözünden bile sakınan anneler işe geri dönme vakti geldiğinde bazı sorunlar yaşayabilir. Psikolojik açıdan zor olan bu dönemi daha kolay atlatabilmeleri için doğum sonrası işe dönen annelere 7 önerimiz olacak. İlk önerimiz mesai saatlerini azaltma yoluna gitmeniz olacaktır. Eskisi kadar yoğun çalışmak yerine eğer mümkünse daha az çalışın ya da işe dönmeden bir süre önce bebeğinizle ayrı kalma provaları yapın.

emzirme

İkinci önerimiz eğer gün içinde şuan ne yapıyor acaba bensiz diye düşünmekten kendinizi alamıyor ve çalışamıyorsanız aramaktan çekinmeyin. Ona kim bakıyor olursa olsun bu durumu hoş görecektir. Doğumdan sonra işe dönen annelere önerilerimizden üçüncüsü onu kime emanet ettiğinizle ilgili olacak. Bu aşamada siz zaten uzun ve dikkatli düşünüp en doğru kararı almışsınızdır. İster bir yakınınız ister bakıcınız olsun gerekli sevgi ve ilgiyi göstereceğine inanın. Onu size her daim hatırlatacak ve yüzünüzü güldürecek tek şey fotoğrafları olacaktır. Bu nedenle size dördüncü önerimiz arkadaşlarınızla onun fotoğrafları hakkında konuşmanız ve masanızda onun fotoğraflarına yer ayırmanız.

Let me talk to your business partner! Young beautiful businesswoman talking on mobile phone and looking at laptop while sitting with her baby girl at her working place

Doğumdan sonra işe dönen annelere beşinci önerimiz sürekli olarak kendilerine onu yakında göreceklerini hatırlatmaları olacaktır. Sadece saatler sonra onu kollarınıza alacağınızı unutmayın ve bu ana odaklanın. Altıncı önerimiz ise öğle aralarını onunla geçirmeniz olacaktır. Eğer iş yeriniz ona yakın bir yerde ise veya getirmeleri zor olmayacaksa bebeğinizle öğle aralarında görüşmek sizi çok motive edecektir. Son önerimiz bu duruma alışmak konusuna kendinizi hazırlamanızdır. Tabi ki bebeğinizi özlemeniz çok normal ama bir süre sonra bu rutine oturacak ve siz çalışan anneliğe alışacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ