Dolamalı burmalı bere modeli yapılışı

Dolamalı burmalı bere modeli yapılışı oldukça kolay olan şık bere modelini örgü sevenlerin beğenisine sunuyoruz. Yapılış tekniği oldukça kolay olan örgü modelidir. Farklı renklerde yaparak kaban, mont, hırka modellerine uyumlu olarak örebilirsiniz.

Örgü modelleri bere yapımı sayfamızın içeriğinde oldukça fazladır. Tığ işi bere modelleri, çocuk ve yetişkin grubu olarak örneklerini bulabilirsiniz. Ayrıca sayfamızda bere ölçüm tablosu mevcuttur. İstediğiniz modeli bere ölçüm tablosu ile uygulayabilirsiniz.

Örgü modellerini yeni öğrenen arkadaşlarımıza video anlatımlarımız oldukça yardımcı olacaktır. Kolay bere modellerini bakarak sizlere kolay ve basit gelen örneklerden faydalanabilirsiniz. Yeni video anlatımlarda tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalınız..

Dolamalı burmalı bere modeli yapılışı

DOLAMALI BURMALI BERE MODELİ

Malzemeler

1 Orta kalınlıkta orlon ip

5 Numara, 5,5 numara şiş

Makas

İğne

İsteğe göre tepesi için ponpon

Yapımı: Ters, düz, haroşa, örgü tekniği

Yapılışı: 100 ilmek başlayıp iki ters iki düz toplam 33 sıra örülür. Burma modeli koyulacak yetişkin başına göre uzunlukta örülür. Teknik olarak Örgü büzdürmesin diye buraları burarken birini burup örünce bir defe dolanır tekrar burulur bu sayede burma modeli de çok çekmemiş beremiz biraz daha esnek olur. Sonlarda eksiltme yaparak büzme dediğimiz teknikle kapatıp dikilir. İster bayan ister erkek için bere biter tepesini de isteğe göre tüy yada ponpon dikilir. Detaylı yapılışı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

Örgü bere modelleri, bere yapımı ve örgü modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Dolamalı burmalı bere modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ