Canım Anne

Dolapların Güzel Kokması için Neler Yapılabilir?

Dolapların Güzel Kokması için Neler Yapılabilir?

Evlerimizin güzel kokması hepimizin istediklerindendir. Ancak bazen evde içilen sigaranın kokusu, mutfakta pişirilen yemeklerin kokusu veya başka sebeplerden dolayı evin kokusu değişir. Evin güzel kokması demek eşyaların güzel kokması da demektir. Koltuklar, perdeler ve mobilyalar gibi eşyaların üzerine sinen kötü kokuların arınması oldukça zordur. Giysi koyulan dolapların güzel kokması da evin genel kokusuna bağlıdır. Evimizin her köşesi mis gibi kokarsa bu koku tüm eşyalara ve gardropların içine de siner.

dolaplarin-guzel-kokmasi
Dolapların Güzel Kokması

Dolapların Güzel Kokması Nasıl Sağlanır?

Evin güzel kokması için piyasada satılan oda parfümlerinin çok çeşitleri mevcut. Limon kolonyası da evin ve dolapların güzel kokması için yararlanılan yöntemlerden biri olarak bilinir. Evde Limon Kolonyası Nasıl Yapılır? Evde Kolonya Yapımı! Başlığıyla yayınladığımız yazımız takipçilerimizin en çok okuduğu yazılardan biri oldu. Bugünkü yazının devamından dolaplar nasıl güzel kokar sorusunun cevabı öğrenilebilir.

dolaplarin-guzel-kokmasi
Giysi Dolaplarının Güzel Kokması

Dolaplar ve Giysiler Nasıl Güzel Kokar?

Eskiden dolapların içindeki çeyiz, giysi gibi eşyaların kötü kokulardan arınması için naftalin kullanılırdı. Bunun bir diğer amacı da dolaplardan çeşitli haşereleri uzak tutmaktı. Dolapların güzel kokması evde yapacağımız birkaç küçük yöntemle sağlanabilir. Evinizde kolayca yapabileceğiniz ve dolaplarınızın mis gibi kokmasını sağlayacak bu yöntemleri aşağıda sizler için sıraladık.

  • Dolapların içine ıslattığınız ve üzerine parfüm sıktığınız bir pamuk yerleştirirseniz mis gibi kokacaktır.
  • Çorapların içine rendelenmiş kokulu sabun koyun ve çekmecelerinize, dolaplarınızın içine yerleştirin.
  • Piyasada oda parfümlerinin yanı sıra giysiler ve dolaplar için özel parfümler de satılıyor. Dolapların güzel kokması için bunlardan da yararlanabilirsiniz.
  • Bitmiş parfüm şişelerinizin kapağını açarak dolaplarınızın içine koyarsanız güzel kokmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kokusunu sevdiğiniz baharatları küçük kumaş keselere doldurun ve dolaplarınızın içine koyun. Baharat kokusu sevenler için bu yöntem memnun edici olacaktır.
  • Üzerinizden çıkarttığınız ve bir daha giyeceğiniz kıyafetleri yeniden dolaba koymak yerine bir süre havalandırın.
  • Sigara ve is kokan giysileri kesinlikle dolabınıza koymayın.
dolaplarin-guzel-kokmasi
Dolaplar Nasıl Güzel Kokar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ