Dolaşım Bozukluğu Belirtileri

Vücudun kan akışını sağlayan dolaşım sisteminde var olan bozuklukların belirtileri nelerdir içeriğimizden madde madde bulabilirsiniz.

İç organlarımızın, kasların ve kemiklerin beslenmesi dolaşım sistemi sayesinde olmaktadır. Kan akışını sağlayan dolaşım sisteminde yer alan bozukluklar tüm vücudu etkilemektedir. Bu nedenle dolaşım sistemi hastalıklarına dikkat etmek gerekir. Felç, varis, kangren, ülser vb. hastalıkların ortaya çıkmasını sağlayan dolaşım bozukluğu yaşınız ilerledikçe daha ciddi sorunların ortaya çıkmasına da neden olacaktır. Dolaşım bozukluğu yaşadığınızı gösteren belirtileri aşağıdan okuyabilirsiniz.

Dolaşım Bozukluğu Belirtileri

  • Çok fazla hareket etmemenize rağmen bacaklarınızda karıncalanma hissi oluşuyor ise dolaşım bozukluğu yaşıyor olabilirsiniz. Özellikle topuk kısmında oluşması önemli bir belirtidir.
  • Bacaklarınızın herhangi bir yerinde şişkinlik oluşması da belirtidir. Bu şişkinliği nedeni ise orada yeterince kan akşının sağlanmıyor olmasından dolayı kaynaklanmaktadır.
  • Çok fazla halsizlik, yorgunluk ve sürekli uyuma hissiniz var ise de dolaşım bozukluğu belirtisi olabilmektedir.
  • Saçların çok fazla dökülmesi de dolaşım bozukluğu belirtisi olabilmektedir. Saç dökülmesi şikayeti ile doktora gittiğinizde mutlaka sizden kan testi istenmektedir.
  • Bacak damarlarınızın daha da belirginleşmesi, şişmesi de dolaşım bozukluğu belirtileri arasında yer almaktadır.

Yukarıda yer alan belirtilerden herhangi birini uzun süredir vücudunuzda fark ettiyseniz mutlaka bir uzmana görünün. Aksi takdirde hastalıklar ortaya çıkabilir ve ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sitemizde yer alan diğer sağlık  konularını da inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de deneyip sonuç aldığınız doğal ve şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ