Domates Tohumu Nasıl Ekilir? – En Hızlı Çimlendirme Yöntemi

Domates Tohumu Nasıl Ekilir? – En Hızlı Çimlendirme Yöntemi

Domates tohumu nasıl ekilir, domates en hızlı çimlendirme yöntemi nedir içeriğimizden detaylı olarak bilgileri bulabilirsiniz.

Domates gün içerisinde kahvaltı ve yemeklerde sıkça tüketilen bir sebzedir. Günümüzde satılan çoğu sebze ve meyve hormonlu, ilaçlı olduğu için çoğu kişi sağlıklı beslenemiyor. Evde kendi sebze ve meyvesini yetiştirmek isteyenler ise bu işleri nasıl yapmalı gerektiğini öğrenmek istiyor. Bahçe işleri ile ilgilenen veye ilgilenmek isteyenler için sitemizde sıkça bu konu üzerinden içerikler üretiyoruz. Bugünkü içeriğimizde domates tohumu nasıl ekilir, domates çimlendirme yöntemleri nelerdir sizler için hazırladık.

Domates Tohumu Nasıl Ekilir?

  • İlk olarak domates tohumlarını elde etmek için olgun bir domatesin içerisindeki tohumları tek tek çıkartın.
  • Daha sonra tohumları bir kaseye su koyup içerisine bırakın ve bir gün bekletin.
  • Tohumları ekeceğiniz toprağın verimli olması ve kaliteli olması gerekir.
  • Toprağı saksıya veya bahçeye yerleştirdikten sonra tohumları bir aparat yardımı ile tek tek alıp toprağa hafif gömerek üstüne kapatın.
  • Düzenli olarak sulamayı unutmayınız. Toprağın nemli olması yeterli olacaktır.

En Hızlı Çimlendirme Yöntemi

Domates tohumlarını hızlı bir şekilde çimlendirmek için saksı veya ektiğiniz kabın ağzını streçle kapatabilirsiniz. Bu yöntem çimlendirme işlemini hızlandıracaktır. Bu süreçte sulama yapmayınız. Çünkü streç nemi su olarak toprağa geri kazandıracaktır. Tohumların hızlı çimlenmesi için gübreli toprak kullanmaya dikkat edin.

Sitemizde yer alan bahçe işleri konularına da bakıp daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Sizin de bildiğiniz ve etkili olan çimlendirme yöntemlerivar ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ