Dondurucunun Bozulduğunu Nasıl Anlarsınız?

Dondurucunun Bozulduğunu Nasıl Anlarsınız?

Dondurucunun Bozulduğunu Nasıl Anlarsınız?

Kiler işlevi gören ve pek çok yiyeceğin bozulmadan saklanmasına, muhafaza edilmesine yardımcı olan derin dondurucular bir süre sonra işlevini yapamaz hale gelmektedir. Eğer bozulduğunu hemen anlamaz ve müdahale etmezseniz içinde bulunan yiyecekler bir süre sonra kullanılamaz hale gelecektir. Dondurucunuzun bozulduğunu anlamak için birkaç noktaya dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Derin dondurucular gıdaların, içeceklerin uzun süre tazeliğini kaybetmeden saklanmasına yardımcı olurlar. Ancak yapılan bazı kullanım hataları yüzünden derin dondurucular işlevini yapmamaya başlar. Sadece kullanım hatalarından kaynaklı değil, bazen de derin dondurucuların ömrü bittiği için bozulabilir. Derin dondurucunun bozulduğunu anlamak için ipuçları ise şunlardır;

dondurucunun-bozuldugunu-nasil-anlarsiniz

  • Dondurucunun içinde bulunan gıdalarınızın, poşetlerin üzerinde kristal lekeler varsa eğer bu içindeki nemi kaybetmeye başladığının bir göstergesidir. Gerekli çeşitli soğutma yapmayan derin dondurucunun içindeki gıdalar ise tazeliğini kaybederek bozulmaya başlarlar.
  • Derin dondurucunuzun bozulup bozulmadığını anlamak için etlerinizi kontrol edebilirsiniz. Dondurucunun içine koyduğunuz etleri rengi eğer kırmızıdan koyu kahverengine dönüşürse etler bozulmaya başladığının ve dondurucunun bozulduğunun bir göstergesidir.
  • Aynı şekilde derin dondurucunuzun bozulduğunda içine koymuş olduğunu sebzeler de rengini değiştirmeye başlarlar.
  • Derin dondurucunuzun alt kısmında eğer et suları veya erimiş su tanecikleri varsa bu derin dondurucunuzun ısınmaya başladığını gösterir.

Bu sorunlar ile karşı karşıya kaldığınızda mutlaka derin dondurucunuzu yetkili servise göstermelisiniz.

dondurucunun-bozuldugunu-nasil-anlarsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ