Dudak Kuruluğu Nedenleri ve Tedavisi

Özellikle kış aylarında artan ve kötü bir görüntü ortaya çıkaran dudak kuruluğu nedenlerini, dudak kurumasına doğal yöntemleri sizler için derledik.

Dudak kuruması her yaştan ve her cinsten kişide görünen bir durumdur. Belli başlı nedenler dolayı dudak kuruması yaşanır. Dudak kuruması için bakım yapılmaz ise durum kötüye gider ve dudakta kanamalar yaşanabilir. Dudak kuruluğu sadece görüntü açısından değil yanma hissi de oluşturmaktadır. Dudaklarınızı hareket ettirdiğiniz derisi iyice çatlayabilir ve kabuklu görüntüsü kötü durabilmektedir. Kış aylarında soğuk havalar ile birlikte iyice artan dudak kurumasının nedenlerini ve doğal tedavi yöntemlerini aşağıdan madde madde bulabilirsiniz.

Dudak Kuruluğu Nedenleri

  • Soğuk havalar deriye zarar verir. Bu nedenle dudak derisi soğuk havada kurumaya ve çatlamaya oldukça meyillidir.
  • Dudağı yeterince nemlendirmemek kuruluğa neden olmaktadır.
  • Kadınların kullandığı kimyasal içerikli dudak makyajı ürünleri de dudak kurumasına neden olmaktadır.
  • Kış aylarında yaşana grip, soğuk algınlığı, nezle ve soğuk havaya bağlı bağışıklık sistemi hastalıkları nedeniyle de dudak kuruması olmaktadır.

Dudak Kuruluğu Tedavisi

  • Evde kendi doğal nemlendirici dudak kreminizi yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan bal ve zeytinyağıdır. Bir kap içerisinde bal ve zeytinyağını karıştırıp dudaklarınızı sürük bekletin. Dudaklarınız nemlendikçe kuruluğu geçecektir.
  • Hindistan cevizi yağı da dudak için oldukça etkili bir doğal yağdır. Bu yağı her gün günde 3 defa dudaklarınıza sürün. Kısa sürede dudaklarınızda ki kuruluk gidecek ve daha parlak bir hal alacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ