Düğmelerden Bardak Altı Yapımı

Sizler de benim gibi eskiyen eşyaları değerlendirme konusunda her gün bir adım daha atıyorsanız çok doğru bir yere geldiniz demektir. Ben açıkçası kıyamıyorum tüm o güzel eşyaları atmaya o yüzden her birini değerlendirmek için kendimce yeni yeni yöntemler buluyorum. Bu şekilde hem eski diye gördüğüm eşyalarım yepyeni bir kullanım alanına sahip olmuş oluyor hem de evim gün geçtikçe daha da dekoratif bir hal alıyor.

canım anne-21

Bahsettiğim gibi bu konuda kendimi sürekli yeniliyorum ve hayal gücümü zorluyorum. Elimdeki artıkları kendi aralarında ayırıp kullanım alanlarını düşünüyorum ve ona göre hareket ediyorum. Eğer bu şekilde çalışırsam daha düzenli oluyorum ve ne yapacağımı daha iyi analiz edebiliyorum. Bu yüzden hanımlar sizler de benim gibi çalışırsanız bu konuda oldukça rahat etmiş olursunuz.

canım anne-23

İlginç fikirler ile yine karşınızdayım hanımlar! Bu sefer ki fikrim elimizde kalan farklı farklı düğmeler ile bardak altlığı yapımı. Hepimizin evinde dikiş kutusunda bir yerlere dikilmeyi bekleyen eski düğmeler vardır. İşte tam da onları kullanmanın vakti geldi de çattı! Öncelikle kalın bir karton, mukavva ya da keçeyi alıp fincan altına uyumlu olacak bir biçimde kesiyoruz. Aynı boyutlarda isteğe bağlı olarak sayıyı arttırmak sizlerin elinde tabii ki.

canım anne-24

Ben takım olmasını dilediğim için fincan takımlarıma uygun şekilde 6 adet yaptım temelini attıktan sonra renklerine ve boyutlarına göre ayırdığımız düğmeleri silikon tabancası veya uhu yardımı ile tabana düzgün bir biçimde yapıştırıyoruz. Sonra hepsini kurumaya bırakıyoruz. İşte hanımlar eski düğmelerden yapılan bardak altlığınız hazır!

Sizler de bunun gibi pratik fikirler ile hem kendinizi geliştirin hem de evinizi güzelleştirip, değiştirin! Şimdiden hepinizin ellerine sağlık!

canım anne-22

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ