Düğün Öncesi Yapılması Gereken Saç ve Cilt Bakımı

Düğün öncesi yapılması gereken saç ve cilt bakımı gerçekten önemli bir durumdur. Gelinler, bembeyaz gelinlikler içerisinde çok daha güzel görünebilmek adına cilt ve saç bakımlarını tam vaktinde ve doğru bir şekilde yapmalıdırlar.

Saç ve cilt bakımı tüm hayat boyunca rutin olarak yapılması gereken en önemli eylemlerdendir. Ancak gelin olmak da hayatın en güzel durumlarından birisidir ve gelinler gelinlik içerisinde oldukça bakımlı görünmek isterler. Bu nedenle düğünden belli bir süre önce cildin ve saçların tüm bakımlarının tamamlanmış olması gereklidir. Öncelikle saçlara düğünden yaklaşık bir ay önce özel bir bakım yapılmaya başlanmalıdır. Tek bir şampuan ve saç kremi kullanılmalı ve kullanılan tüm ürünler mutlaka saçın yapısına ve saç derisine uygun olmalıdır.

Saçlar mutlaka ılık suyla yıkanmalı ve saç kurutma makinesi ile kurutulmamalıdır. Bu şekilde kurutulan saçlarda elektriklenme meydana gelmektedir ve gelin saçı yapılırken, kolay bir şekilde şekil alamamaktadır. Bu nedenle saçlar nemli tutulmalı ve parlak görünmelidir. Cilt bakımı için ise, bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Eğer böyle bir imkân söz konusu değilse, düğünden en az 3 ay önce rutin bir cilt bakımına başlanmalıdır. Bu cilt bakımında cildin yapısına uygun jel temizleyiciler, peeling ürünleri, göz kremleri, cilt bakım yağları ve özellikle de tonik etkili cilt bakım pedleri kullanılmalıdır. Ekstra olarak ise cilde cilt düzleştirici losyonlar ile masajlar yapılmalıdır.

Saç ve Cilt Bakımlarında Önemli Noktalar Nelerdir?

Düğün öncesi yapılması gereken saç ve cilt bakımı için en önemli noktalar, cilde ve saça uygun bakımı yapabilmek ve düğüne kadar toparlayabilmektir. Düğünde mükemmel gözükmek için, saç ve cilt bakımının önemli noktalarını maddelemek gerekirse;

  • Saçlarınızın pamuk gibi görünmesini sağlamak için saç kurutma makinesinden uzak durmanız gerekmektedir.
  • Düğünde canlı, parlak ve mat görünen bir cilde sahip olmak için, rutin cilt bakımını uygulamanız gerekmektedir.
  • Saçlarınız ve cilt bakımı için uygun olan doğal yağlardan kullanılmalıdır.
  • Son olarak en önemlisi ise ciltte pürüzsüzlüğü sağlamak için ped kullanımına devam edilmelidir.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ