Canım Anne

Dünya Jeoloji Haritaları

Dünya Jeoloji Haritaları

Dünyada yer alan tüm yer altı kaynaklarını, fay hatlarını, sıcak su kaynaklarını gösteren jeoloji haritalarının detaylarını ve görsellerini içeriğimizden bulabilirsiniz.

Jeoloji haritaları günümüzde çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Bizim derslerde işlediğimiz genel   konuların aksine çok detaylı ve renklendirmeli olarak kullanılabilmektedir. Bir ülkede yer alan fay hatlarının detaylı gösterimine ulaşmak isteyenler için jeoloji haritaları kullanılmaktadır. Hangi ülkenin hangi yer altı kaynağına sahip olduğunu ve sıcak su kaynaklarını da bu haritalardan görebilmekteyiz.

Tektonik haritalar ğse yer altındaki hareketlerin, fay hatlarının, deprem risklerinin belirlendiği haritalardır. Birbirinden uzaklaşan kıtaları veya bölgeleri yada tam tersi birbirine yaklaşan alanları tektonik haritalar ile görebiliriz.

Tektonik ve jeolojik haritalar sayesinde volkanlar hakkında da bilgi sahibi olabiliriz. Pasif veya aktif durumda olan volkanlar, bunların ne zamandır aktif oldukları, kıtasal ve okyanusal kabuklar hakkında da bilgiler verilmektedir. Dünya üzerinde yer alan okyanusların başlangıç ve bitiş sınırları, ana fay hatları, normal fay hatları, transform faylar gibi depremler ilgili detaylı bilgilerin öğrenileceği bu haritalar fiziki haritalar kategorisinde yer almaktadır.

Dünya Jeoloji Haritaları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi