Canım Anne

Dünyanın En Çok Konuşulan 20 Dili

Dünyanın En Çok Konuşulan 20 Dili

Dünyanın en çok konuşulan 20 dili hangisidir, bu diller arasındaki sıralama nedir içeriğimizden tüm detayları ile öğrenebilirsiniz.

Dünya genelinde en fazla belli başlı ve ortak olarak kullanılan bazı diller vardır. Dil başka insanlarla anlaşmak için gereklidir. Hemen hemen her milletin her ülkenin kendine özgün dilleri vardır. İngilizce gibi diller çoğu kişi ve ülke tarafından kullanılan dillerdir. Ayrıca İngilizce dünyada en fazla kullanılan dillerin ikinci sırasında yer almaktadır. Dünyanın neresine giderseniz gidin illa İngilizce bilen birileri vardır. Bunun yanı sıra diğer diller de çoğu ülkede kullanılmaktadır. Dünyada en fazla kullanılan dillerin başında ise Çince gelmektedir. Dünyanın en fazla nüfusuna sahip olması nedeniyle en fazla kullanılan dilde kendi dilleri olan Çincedir. Dünya çapında en fazla kullanılan 20 dil hangisidir aşağıdan sıralaması ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Dünyanın En Çok Kullanılan 20 Dili

  • Yapılan araştırmalarda ilk sırayı Çince alıyor. Çince dünyada 1.300.000.000 kişi tarafından konuşulmaktadır.
  • İkinci sırada ise İngilizce yer alıyor. İngilizce 427.000.000 kişi tarafından kullanıyor. İngilizce en fazla kullanılan dil olmasa da en yaygın dillerin başında gelmektedir.

Sırasıyla dünyada en fazla kullanılan diğer diller ise;

İspanyolca,
Hintçe,
Türkçe,
Arapça,
Portekizce,
Bengalce,
Rusça,
Punjabça,
Japonca,
Almanca,
Fransızca,
Cavaca,
Wu,
Korece,
Teluguca,
Martahice,
Vietnamca,
İtalyanca
yer almaktadır.

Yukarıda yer alan en fazla kullanılan diller kişi sayısı ve kullanım yaygınlığına göre sıralanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi