Duşa Kabin Temizliği İçin Püf Noktalar

Duşa Kabin Temizliği İçin Püf Noktalar

Gün içerisinde sürekli kullanılan duşa kabinlerin kirinin canınızı sıkmaması için duşa kabin temizliğinde püf noktaları sizler için derledik. 

Özellikle kişi sayısı yüksek kalabalık evlerde banyonun kullanım oranı da fazladır. Duşa kabinlere su ve köpüklü kimyasallar sıkça değdiği için temizlenmesi zor olmaktadır. Belli aralıklarla temizlik yapılmadığı zaman kirler daha zorlu ve kalıcı bir hale gelmektedir. Duşa kabinini haftada bir kez temizleyerek sürekli olarak temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Temizlik yaparken özellikle banyo gibi kapalı bir ortamda çok fazla kimyasal ürünler kullanmak cildinize ve ciğerlerinize zarar verebilir. Bu yüzden banyo temizliğinde daha pratik yöntemleri denemenizi tavsiye ederiz.

Duşa Kabin Temizliği İçin Püf Noktalar

  • Beyaz sirke son zamanlarda ev temizliğinde kadınlar arasında sıkça kullanılmaya başlandı. Beyaz sirkeyi bir sprey şişesine koyun ve su ile seyreltin. Daha sonra ise duşa kabine sıkıp temiz ve toz bırakmayan bir bezle silin. Bu şekilde hem mikropları temizlersiniz hem de genel temizliğinizi leke kalmadan yapmış olursunuz.
  • Kabartma tozu ve sirke karışımı da duşa kabin temizleme de etkili karışımlardan biridir. Bir sprey şişesinde kabartma tozu ve sirkeyi karıştırıp duşa kabine sürüp daha sonra cam bezi ile temizleyin. Duşa kabininiz pırıl pırıl görünecektir.
  • Duşa kabin temizlemede bir diğer etkili karışımda bulaşık deterjanı ve sirkedir. Burada dikkat etmeniz nokta bulaşık deterjanını çok fazla ilave etmemenizdir. Karışımı duşa kabine sıktıktan sonra en az 15 dakika bekletip. Daha sonra fırça yardımı ile temizleyip durulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ