Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür? Duvar Kağıdı Sökmek!

Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür? Duvar Kağıdı Sökmek!

Ev ve işyeri dekorasyonunun sık kullanılan ögelerinden olan duvar kağıtları günümüzde çok çeşitlendi. Dekoratif duvar kağıtları artık silinebilir halde üretiliyor. Bu nedenle tercih sebebi olmaya devam eden duvar kağıdı nasıl sökülür sorusunu da beraberinde getiriyor. Duvar kağıdı sökmek aslında oldukça zor bir iştir. Duvar kağıdını kendisinin sökemeyeceğini düşünen pek çok kişi bunun için usta çağırıyor. Ancak duvar kağıdının sökülmesi konusunda bazı püf noktalarını bilirseniz bu işi kendiniz de yapabilirsiniz.

duvar-kagidi-sokmek
Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür

Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür?

Canimanne.com dekorasyona dair içerikleri de zaman zaman paylaşmaya devam ediyor. Bahçeli Evler için Dekorasyon Önerileri! Konulu yazımız ve görseller de size fikir olabilir. Duvar kağıdı nasıl sökülür konusuna geri dönecek olursak; bu işlem için evde bazı aletlerinizin bulunması gerekiyor. Duvar kaplaması sırasında iyice yapıştırılan ve kabarması önlenen duvar kağıdı sökmek için dolgu spatulası, zımpara takozu, duvar kağıdı fırçası, maket bıçağı, sünger, buharlı duvar kağıdı sökme makinesi, sert bir fırça, kova ve bir de merdivene ihtiyacınız olabilir. Duvar kağıdını sökmek isteyenler için ne gibi işlemler yapmaları gerektiğinin detayları yazının devamındadır.

duvar-kagidi-sokmek
Duvar Kağıdı Sökmek için Ne Yapılır

Duvar Kağıdı Sökmek Nasıl Olur?

  • Duvar kağıdı sökmek isteyenlerin bilmesi gereken; tutkal, kağıt artıkları ve sıçrayan sulardan dolayı ortalığın kirleneceğidir. Bu yüzden öncelikle yere komple odayı kaplayan muşamba benzeri bir şeyin serilmesi gerekir.
  • Ortamda bulunan tüm büyük eşyalar odanın ortasına çekilmelidir.
  • Duvar kağıdını sökecek kişinin üzerine eski bir şeyler giymesi ve eldiven kullanması da gerekir.
  • Duvarlardaki tabloları almayı ve elektrik prizlerinin üzerini bantlamayı da unutmayın.
  • Odadaki prizlerdeki elektriği, şalteri kapatarak kesin.
  • Küçük odalarda duvar kağıdı sökmek için nalburlarda satılan duvar kağıdı sökücülerden kullanılabilir. Bu malzeme duvara bir fırça yardımıyla sürülür ve birkaç dakika bekletilir.
  • Daha sonra geniş bir spatula ile duvar kağıdı kazınır. Tüm kağıt kazındığında kalıntıların da temizlenmesi için ıslak ve sert bir fırça ile duvar iyice temizlenir.
  • Kuruduktan sonra duvarın dümdüz olması için zımparalanır.
duvar-kagidi-sokmek
Dekoratif Duvar Kağıtları
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ