Düzenli Salonlar için İpuçları

Düzenli Salonlar için İpuçları

Salonlar en çok vakit geçirilen yerlerin başında gelmektedir. Bu yüzden her türden eşyanın ve aksesuarın bulunduğu bir yığılma alanına dönüşmesini istemiyor, daha temiz ve düzenli görünmesini istiyorsanız yazımızı okumaya devam etmeli ve ipuçlarına göz atmalısınız.

İlk adım olarak aslında işe eşya seçerken başlamak gereklidir. Eşyalarınızı seçerken ve alırken birden fazla fonksiyonun olmasına dikkat ederseniz evinizdeki fazlalıklardan da kurtulmuş olursunuz. Orta sehpa veya kahve sehpası alacağınız zaman çekmeceli tercih edebilirsiniz. Televizyon ünitesi seçerken dolaplı olanları tercih edip, derleyici toparlayıcı olarak kullanabileceğiniz bir alan yaratmış olursunuz.

İlk olarak salonunuza bir göz gezdiriniz. Hangi alanı, hangi amaçla kullanıyorsunuz bunu iyi anlamanız gerekir ki buna göre dekore edebilin. Dekoratörler bir masa veya konsol üzerinde 3’ten fazla aksesuarı fazla olarak nitelendirmektedir. Bu yüzden göz gezdirdiğinizde evinizde fazlalık olanlar gözünüze çarpmışsa çok hoşunuza bile gitse bir kısmı ile vedalaşın.

Kitap alacağınız zaman kapaklı olanlarını tercih ederseniz aynı zamanda çocuklarınızın oyuncaklarını depolama alanı olarak da kullanma şansı yakalamış olursunuz. Kitaplarınız için raf monte edebilir ve bu şekilde kullanabilirsiniz. Ancak evinizde çocuk varsa rafların iyi monte edilmesine dikkat ediniz.

Yerden kazanmanın ve dağınıklıktan kurtulmanın en iyi yollarından biri içinde saklama alanı bulunan eşyaları ve aksesuarları kullanmaktır. Mesela evinize gereksiz ve lüzumsuz bir aksesuar almaktansa son zamanlarda moda olan hasır sepetlerden koyabilirsiniz. Aynı zamanda bunun içerisine gazeteleri de koyup hem ortalık toparlayıcı hem de dekor amaçlı kullanmış olursunuz.

Kabloları toparlamak evinizin havasını birden bire değiştirecektir. Kablo toparlayıcılardan alarak kabloları gizleyiniz. Hem görsel olarak daha şık duracak hem de çocuklar için tehlike ortada kalkacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ