Eğlenceli Ve Öğretici Paten Eğitimi

Eğlenceli Ve Öğretici Paten Eğitimi

Her çocuğun yönelimleri, istekleri, arzuları ve eğlence anlayışları farklıdır. Zaman zaman çocuklar kendileri için tehlikeli olabilecek şeyler de arzulayabilirler. Ebeveynler çocuklarının her arzularını yerine getirmek istedikleri için de bazen zor durumda kalabilirler. Paten sürmek de bunlardan biridir. Oldukça eğlenceli olan paten sürmek ne yazık ki aynı zamanda oldukça tehlikelidir de. Bunun için alınabilecek yöntemler de tabi ki mevcut. Öncelikle çocuğunuz paten kullanmayı bilmiyorsa ilk aşamada dışarıda değil evin içinde sürmelidir. Evdeki halıları da paten tekerlerine takılıp düşmemesi için kaldırmalısınız. Paten eğitiminin bu aşamasından sonra artık dışarıya çıkabilir çocuğunuz fakat trafiğin olduğu yerler değil parklar gibi araçların olmadığı alanlarda kullanması gerekir.

cocuklar-icin-paten-egitimi

Paten eğitimi güvenli kullanım için de yeterli değildir. Bu tarz faaliyetler için kullanılan özel korumalıkların alınması ve muhakkak takılması gerekir. Kolluk, kasket, dizlik, gözlük gibi koruyucu materyallerin kesinlikle her kullanımda ve nerede olursa olsun takılması şarttır. Aksi takdirde asla istenilmeyecek sonuçlar ortaya çıkabilir. Eğer çocuğunuz çok küçükse üç tekerlekli patenlerin yerine dengede durulması daha kolay olan dört tekerlekli patenleri tercih etmelisiniz. Bu patenleri öğrenmek hem diğerine nazaran daha kolaydır, hem de daha güvenilirlerdir. Çocuklarınızın paten sürme hevesini kırmadan onları güvenli bir şekilde eğitmelisiniz.

paten-kullanan-cocuklari

Tüm bunların ardından çocuğunuza paten kullanmanın tehlikelerinden ve başına gelebileceklerden bahsetmeniz gerekir. Bunu yaparken despot bir tavır takınmak yerine çocuğunuzla yapıcı ve ılımlı bir şekilde konuşmalısınız. Aksi takdirde çocuğunuz bunu psikolojik bir savaşa dönüştürebilir ve sizin tavsiyelerinizi kulak arkası yaparak kaza yapabilir. Eğer sizde çocuğunuzla birlikte paten kullanırsanız hem daha eğlenceli bir paten eğitimi vermiş olursunuz hem de verdiğiniz eğitim daha güvenli olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ