El İşi Kâğıtlarından Çiçek Yapımı

El işi kâğıtlarını okul çocuklarımızdan tut ev hanımlarının da evlerinde eksik etmedikleri renkli el işi kâğıtları, bir hobi haline gelmiştir. Kim sevmez ki el işi kâğıtlarını.  Günümüzde hemen, hemen her şeyde kullandığımız el işi kâğıtlarımız, çocuklarımızın okulda yaptıkları etkinliklerde kullanırken, evde bayanlarımızda kapı süslerinde, hediye paketlerine, çocuk odası süslemede kullanıyor. El işi kâğıtları ile birçok şekiller ve modeller yapılabiliyor.

El işi kâğıtları ile rengârenk çiçekler yapmamızda mümkün. İstediğimiz renkte, istediğimiz şekilde rengârenk çiçekler elde edebiliriz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış bir durumdur. El işi kâğıtları ile yapacağınız çiçeklerinizi, her türlü etkinlikte kullanabilirsiniz. El işi kâğıtları ile çiçek yapabilmemiz için gerekli malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yapıştırıcı.
  • Renkli el işi kâğıtları.

 

El işi kâğıtları ile çiçek yapımı: Öncelikle, cetvel yardımı ile daha önceden kestiğimiz el işi kâğıtlarının üzerine zevkimize göre çizdiğimiz çiçek modellerini kesiyoruz, birkaç tane aynı modelden yapıp alt, alta gelecek şekilde yapıştırıyoruz. Orta tohum kısımını oluşturacak değişik bir renkte küçük bir parça kesip yapıştırıyoruz. Papatya görünümündeki çiçeğimiz hazır. Çocuklar okul etkinliklerinde, bu çiçeklere çubuk tak arakta değişik modeller çıkarabiliyorlar. El işi kâğıtları ile bir değişik çiçek yapımı ise şöyledir: renkli el işi kâğıtlarını bütün halinde kenarlardan 6 yaprak olacak şekilde yuvarlak kesiyoruz. Yine yukarıda bahsettiğim gibi, yuvarlak küçük parça kesip, orta kısmına tohum görünümünde yapıştırıyoruz. Daha sonra el işi kâğıtları ile yaprak şekil i yapıyoruz. Çiçeğimizin alt kısmına yapıştırıyoruz, yapraklar dışarıda kalacak şekilde yapıştırmaya özen gösteriyoruz. İçeceklerde kullandığımız pipetlerin uç kısmına 2-3 kesik atıyoruz, daha sonra dörde bölüyoruz. Dörde böldüğümüz yerden çiçekleri yapıştırıyoruz. Bu çiçeklerden çokça yapıp bir vazonun içerisine koyarak evin bir köşesinde havalı bir görünüm sağlayabiliriz.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ